Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanárira, vagy kertészmérnökir...

Tanárira, vagy kertészmérnökire jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Érettségim van már, 3 sikerült jól, emelt föci, középszintű töri, s egy középszintű biosz. A törit, föcit szerettem, így az első opció a tanári lenne, föci-töri osztatlan, ugyanakkor imádok kertészkedni is, így a másik a kertészmérnöki lenne. Melyiknek lenne több értelme? Nekem a tanári lenne szimpatikusabb, mivel a mérnökin elég húzós lehet a matek, amivel azért sokszor hadilábon álltam. 22/F
2022. jan. 8. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Előbb mérnökire.

Utána elvégezhetsz egy ped.szakot is.

2022. jan. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató. S 22 éves fejjel érdemes még nappalira jelentkezni, vagy inkább levelező? Lenne szülői segítség is, de szeretnék azért dolgozni is mellette továbbra is.
2022. jan. 8. 00:15
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Az hogy imádsz kertészkedni, nem egy erős érv a kertészmérnök szak mellett...
2022. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. Ezért akarnám képezni magam, ezzel kapcsolatban tanulni. De tény, hogy hallom innen-onnan, hogy a matek bizony elég húzós ott.
2022. jan. 8. 00:38
 5/6 l0m3x ***** válasza:
48%
A kertészkedéshez kézség kell. Nagyon jól lehet vele keresni és nem csak nagyon, hanem nagyon-nagyon-nagyon. Jó izlés és fantázia kell és sok beszélőke. 10évet nyomtam le mint kertépítő, de javaslom a továbbtanulást. Csak kibírod a matekot, ha idáig eljutottál. Amúgy tanulás mellett vannak OKJ-s Kert építő / tervező tanfolyások, amin megtanúlsz láncfűrészt kezelni, de lesz papír, mehet a kreatívkodás.
2022. jan. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kerteszmérnökivel kapcsolatban nem tudom hol hallottál arról, hogy piszok nehéz a matek. Ha meg volt a hármas középiskolában, azt itt is simán kinyögöd. Max megbuksz párszor, de végül átmész. Ne a matek vigye el a kedvedet.

A kertészmérnök ugyanakkor csak akkor fizet jobban, ha 3 év BSc után elmész 2 éves MSc-re.

A tanári meg 5+1 éves talán.

Ha elvégzel egy agráros MSc-t vagy növényorvosit, szinte garantált a jó munkahely.

Tanáribál azonban bértábla van. Ilyen 10 év utan fogsz valami 210-et, vagy mennyit megkapni. Nincs kitörési lehetőséged. Továbbá ott emberek, de legfőképp fiatalok közt vagy. Dolgozatokat javítasz, beszámolókat írsz.

Kertészmérnökként felnőtt emberekkel kell leginkább üzleti, tudományos kommunikációt folytatnod, vagy épp kinn lenned a terepen. Irodában is ülhetsz, és onnan koordinálhatsz.

Te döntöd el melyik áll közelebb hozzád.

2022. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!