Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tájrendező és kertépítő...

Tájrendező és kertépítő mérnök BSc elvégzése nehéz?

Figyelt kérdés
Még egy év van vissza a Földtudományi Bsc-ből, ezért nem akarom otthagyni, viszont érzem, hogy ez nem igazán nekem való. Arra gondoltam, hogy Msc helyett inkább választok egy másik szakmát, és ez tetszett meg a legjobban. A SZIE-TÁJK képzésének a mintatervét néztem át. A földtudomány térképész szakirány miatt a matek valószínűleg nem okozna gondot, geológiába, geodéziába már bepillantást nyerhettem, GIS-el is volt dolgom, tanultam egy-egy félév QGIS-t és ArcGIS-t is. Rajzolni szeretek és egész jól is megy. Szeretnék egy kis információt gyűjteni arról, hogy milyen is ez a szak, kíváncsi vagyok tanulók, végzettek véleményére is. Eléggé meg vagyok most ijedve, mert nem igazán tudom, hogy mihez kezdjek, mert ha újra belevágok, akkor az újabb 7 félév, és ahogy láttam nincs levelező szak, tehát csak keveset tudnék dolgozni mellette. Tudom, hogy felesleges ezen idegeskedni, vannak akik több x évesen állnak neki egy vadi új szakmának, sokan gyerekek és munka mellett csinálják. Csak attól tartok, hogy a bsc kevés lesz, de ezután már mscre nem szeretnék menni. Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, előre is köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 13. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem nevezném túl nehéznek, azonban a piacképessége határozottan rossz.
2018. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Középnehéz, de MSc nélkül semmi értelme, mert csak az MSc ad tervezési jogosultásgot, a BSc önmagában semmire sem jó. Az MSc-t is középnehéznek mondanám, ott azért van pár "jó" vizsga:)

Szép szakma lenne, ha el lehetne helyezkedni vele. Pályakövetés nincs. Ekkora tömeget felelőtlenség képezni belőle - régen 20 ember volt egy évfolyam, az volt kb. az a szint, amit a piac felszívott.

Ha mégis ezt választod, akkor mostanában a településtervező szakirányra van messze a legnagyobb igény.

2018. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne BSc? Vágj bele az MSc-be, szerintem van annyi hasonló kredited, hogy felvegyenek.
2018. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Gondolod, hogy elég lenne? :O Esetleg meg tudnád mondani, hogy hol tudnék utána nézni a kreditek elfogadásának?
2018. jún. 19. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!