Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felléphetek egy évfolyamot...

Felléphetek egy évfolyamot gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Most 10.-es diák vagyok. Elméletben lehetséges az, ha megírom a 11. osztály tananyagából az osztályozóvizsgákat akkor 11.-es legyek, és jövőre érettségizhessek már?

2022. jan. 9. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez gyakorlatban nem hinném, hogy működik. Előrehozott érettségit tudsz tenni bizonyos tárgyakból, de a fő tantárgyakból mint a matek, töri, magyar ilyet nem lehet.
2022. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most 17 éves vagyok, mert volt egy nyelvi előkészítős évem. és jó lenne 18 évesen érettségizni. :/ akkor nem lehet tuti fellépni egy évfolyamot gimnáziumban valahogy?
2022. jan. 9. 13:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ha jól tudom van rá lehetőség, de ahhoz kompletten az összes tárgyból meg kell írnod az osztályozót, hogy kihagyhasd az adott évet. De ezt kérdezd meg az igazgatóságnál, mert úgyis ők intézik a papírokat.
2022. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

Nem hiszem, hogy lehet ilyet sajnos. Én is örültem volna neki. De annyit tehetsz, hogy amit tudsz előrehozol, osztályozót csinálsz belőle (2-3 nyelvből, infóból közép aztán emelt mondjuk. El lehet lenni ezzel a 8 érettségivel, le tudja kötni a felesleges energiát) és utolsó évben már csak lazulni kell.


Egyébként, ha lehetne osztályt ugrálni, szerintem szokás lenne bizonyos körökben 14-15 évesen érettségizni (a jelenlegi szintet nem túl nehéz megugrani).


De ne aggódj, egyetemen lehet ilyesmit csinálni. Ha nem épül egymásra annyi tárgy, felvehetsz két félévnyit egy alatt, más kérdés, hogy megéri-e.


Az meg nem számít, hogy hány évesen érettségizel.

2022. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ELVILEG úgy tudom, hogy ha letennéd az összes tantárgyból az osztàlyozó vizsgát, akkor lehetséges lenne, de a gyakorlatban nem tudom, hogy ez hogy néz ki, szerintem nem is igazán van ilyenre példa.

Én esti iskolába járok és itt is volt régebben olyan, hogy egy év alatt két osztályt teljesíthetett az ember, én is elgondolkodtam rajta, de nem érdemes kapkodni. (én is voltam NYEK-es)

Ha komolyan érdekel, érdeklődj a sulinál.

2022. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges gyakorlatban is.

Gimnázium alatt én is kihagytam egy évet. (osztályozó vizsgát tettem minden egyes tantárgyból)

2022. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Most járod a tizedik osztályt.

Beszélsz az osztályfőnökkel, igazgatósággal, elintézik, hogy majd a tizedik osztály elvégzése után osztályozó vizsgákkal kihagyhass egy évet. Ezzel elvégezted a 11. osztályt, és igen, jövőre rendes érettségire mehetsz.

Gyakorlatban nem tudom, hogy lesz. Lehet, hogy augusztusban lesznek a vizsgák.

2022. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok.

Augusztus végén szoktak lenni ezek a vizsgák (a pótvizsgákkal egyidőben)

Ha tényleg ezt akarod, akkor minél hamarabb kérvényt kell írnod az igazgatónak ezzel kapcsolatban.

Azt is vedd figyelembe, hogy 11 osztályban már vannak fakultációk, így a kötelező tárgyakon kívűl még legalább 1 tantárgyból pluszban le kell vizsgáznod.

Egyébként ha érdekelnek részletesebben az osztályozó vizsgák, akkor szívesen mesélek róluk. (Ma is azt csináltam, bár ezúttal nem évfolyamugrás céljából)

2022. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, én 15 évesen érettségiztem, 20 évesen fejeztem be az msc-t, 25 évesen lett doktori címem, azóta kétszer voltam egy neves egyetemen dékán, még mindig dolgozom az egyetemen nyugdíj mellett, és több kutatásban aktívan tevékenykedem. Viszont kell a kitartás is az IQ mellett. Sok sok nagy reménység idő előtt feladja.
2022. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!