Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemeken sok oktató a...

Egyetemeken sok oktató a modellváltás miatt lett "hallgatóbarátabb"?

Figyelt kérdés

Itt csináltam a BSC diplomámat, eltelt pár év és idén kezdtem az MSC-t.Merőben más a környezet, van követelmény, de mégis támogatóbbak az oktatók az anyag elsajátításában.



Az egyik magasabb pozícióban levő egyetemi tanár mondta,hogy a modellváltással több dolog is megváltozott az egyetemen.Neki lett egy olyan szerepe,hogy kezeli a hallgatói panaszokat.

Illetve, a hallgatók értékelik minden félévben a tárgyakat és a tárgyat oktatói embereket is.A modellváltás előtt is volt ilyesmi, de nem tulajdonítottak neki jelentőséget.

Aki a panaszokat kezeli tanár, ő mondta,hogy már másként van.Elbeszélgetnek azokkal az oktatókkal, akiknek nagyon negatív lett az értékelése vagy, akikre panasz van.


Persze, ezen az egyetemen ez amúgy is érzékeny téma, mert volt egy hírhedt oktató, aki nagyon problémás volt, tanítani nem tanított, érthetetlen jegyzetei,magyarázata is érthetetlen volt.Vizsgán meg szívatta az embereket és csak a saját kis metódusait fogadta el, az eredményt "más úttal" nem.Támadták a diákok, a HÖK, mindenki, de az egyetemen körömszakadtáig ragaszkodott hozzá.

Aztán, valamelyik politikusnak a gyerekével kezdett el szívózni, na utána kirúgták.



Annyira nem tudom a modellváltás részleteit, viszont szerintem, ez azt is jelenti,hogy könnyebben kirúghatják őket.


2022. jan. 11. 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Nem. MSc-n általában már kevésbé szoktak szívózni.
2022. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Ahova járok, vannak azért tanszékek, ahol nem igazán hallgatóbarátak azok oktatók.
2023. aug. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!