Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire érdemes manapság, a...

Mennyire érdemes manapság, a Corvinusra jelentkezni? (Modellváltás után)

Figyelt kérdés

Ugye megszüntették az állami ösztöndíjas képzéseket, egyetemi ösztöndíj van, amit ha nem kapok meg, 470 ezer egy félévre a tandíj. Olyan jól meg nem lehet keresni egy Corvinusos diplomával, hogy ennyi pénzt kifizessünk érte. Egy szakmával is simán meg lehet annyit keresni, mint egy közgáz diplomával. Ráadásul szegény családból származok, max hitelből lehetne ezt megoldani.

Szóval nem tudom megéri e belevágni. Vagy menjek e az NKE-re, ami tényleg ingyenes, de kevésbé piacképes.



2021. dec. 19. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkapod, ha teljesítesz!
2021. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hányas átlagtól?


Szemét dolog ez a kizsákmányoló kapitalizmus. Már az oktatás lehetőségét is elveszik tőlünk.

2021. dec. 19. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Nem veszik el, csak tanulni kell jól.

Remélem az összes egyetemen megemelik a követelményeket a modellváltás után és ezzel párhuzamosan a hallgatói juttatásokat is.

Nagyon sokan járnak egyetemre és végeznek nagyon alacsony átlaggal, erre nincs szükség.

2021. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minimum ilyen 4,4-es átlag kellett, mikor ismerősömtől kérdeztem 1 éve kb.
2021. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De megéri kiadni ennyi pénzt rá? A közgazdász fizetések elég alacsonyak manapság
2021. dec. 19. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj mas allami gazdasagi egyetemre, csak a Corvinus opcio?
2021. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a szak, amit szeretnék, az alkalmazott közgazdaságtan csak Corvinuson van.

Régebben volt több vidéki egyetemen(pl. Veszprémben) is, de valamiért szétcseszték az egész rendszert és már csak a Corvinuson lehet.

2021. dec. 20. 03:13
 8/10 anonim ***** válasza:

#3: "Remélem az összes egyetemen megemelik a követelményeket a modellváltás után és ezzel párhuzamosan a hallgatói juttatásokat is."


Az ugye megvan, hogy CSAK a Corvinus kapott igazi államvagyont a modellváltás után. Kirakategyetem, ezzel az új "modellel" szervezték át a többi egyetemet. Csakhogy ők már nem kaptak MOL és Richter részvénypaketteket. Ergó más egyetemeken nem lehet >adott_egyetem_neve<-ösztöndíjat létrehozni és úgy kigazdálkodni az ösztöndíjasok képzési költségeit.

2021. dec. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. Ingatlanvagyonokat és pénzt kapnak az egyetemek!!
2021. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Ingatlanvagyonból és pénzből várod el, hogy olyan ösztöndíjrendszert építsen ki a többi alapítványi egyetem, mint a "mintaegyetem", Corvinus?!

Pénz véges, és az állam biztosítja továbbra is. Elkotyavetyélni az ingatlanokat és földeket se kéne. (Úgyis tudjuk, hogy a Mészáros és Tiborcz családhoz kerülnének.)


Eleve mi az, hogy "kapnak az egyetemek!!"... állami vagyonból élő kuratóriumok vezetik az egyetemeket. Gratulálni lehet ezeknek a nagyokosoknak. Ennyi erővel mindezt megkaphatták volna az egyetemek, úgy, hogy a fenntartó továbbra is az Innovációs- és Technológia Minisztérium marad.

2021. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!