Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megszűnt hogy többletpont jár...

Megszűnt hogy többletpont jár az OKJ-s képzések elvégzésére?

Figyelt kérdés

Pszichológiára szeretnék menni a 2022-es érettségik után, és néztem OKJ-képzéseket amik után elvileg +32 pont jár. Ez igaz?


Ezt olvastam legalábbis egy régi cikkben, viszont nem tudom hogy jelenleg mi a helyzet. Eddig olyat is olvastam, hogy egyáltalán nincsenek OKJ-s képzések illetve vannak, de nagyon lekorlátozták a számukat.


Egyébként a pedagógiai-és családsegítő munkatársat néztem ki, mert elvileg bölcsészettudományi karon adnak érte plusz pontot.



2022. jan. 12. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Az OKJ száma mindenkép 54/55-össel kell, hogy kezdődjön, mert ezek emelt okj képzések.


Nem tudom pontosan én sem de le van írva felvi.hu-n is, melyik emelt okj, melyik szakra ad pontot.


Nekem pl logisztikai ügy. szakmám van és azt beszámítják kermar-on.

2022. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Van olyan lista, ahol le van írva, hogy melyik 54-55- ös okj-t melyik szaknál fogadják el pluszpont szempontjából-
2022. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
49%

Miért kell az a +32 pont? Úgy bekerülnél államira?


Felesleges az emelt okj-t letenni egyébként, sokkan jobban járnál ha elmennél foszk-ra és onnan kapásból beszámítják az éveidet amit ott tettél. Gondolom ha emelt az okj minimum 2 éves lesz, annyi idő alatt ott is végeznél, de te tudod.

2022. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
😂 Azért ha szakirányon mész tovább, a szakközepet technikusi is kivált pár tárgyat, el lehet fogadtatni😉 a foszk se lesz sokkal nyerőbb, egyébként az is csak technikus, sokan azt hiszik diploma de köze nincs hozzá😂
2022. jan. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amiket néztem képzéseket azok 54-55-ös számmal kezdődtek. :)


#3: Pontosan, azért kéne az a pluszpont. Fokszról még nem hallottam, utánanézek majd!

2022. jan. 13. 06:05
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

4-es


Erről nem találtam semmit. Nekem is emelt okj-m van, de nem írták hogy kivált tárgyat egyetemen csak h 32+ pontot kapok, ezért nem is kezdek bele, mert azt hittem ez is ér annyit h pl 1-1,5 évet lefaraghatok és akkor elkezdtem vna mert 2 év egyetem már nem sok, de így időben és főleg pénzben rengetek mert önköltségesre tudnék csak járni, nekem annyit nem ér már meg.


A foszk, az igazából "főiskolai" végzettség, csak a mai viszonylatban az már megszűnt. Annak jó aki biztos akar diplomát, de nincs elég ideje/pénze a 3.5 évre és két részletben csinálná meg. Mert önmagában a foszk nem sokkal jobb mint az emelt okj, tehát én ha újra kezdhetném inkább dolgoztam vna egy évet és a 2 évet foszkra vittem vna, most akkor 2 év kellene már csak a diplomához, így meg elment 2 évem az okj-n és 32 pontal lettem gazdagabb.

2022. jan. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

Foszk akkor éri meg, ha nem vagy képes 2 jó érettségit összehozni, hogy bekerülj államin/fizetősön.

Elpocsékolsz 2 évet, hogy meglegyen, utána mehetsz alapképzésre, ami nem rövidül le, csak pár tárgyal kevesebb lesz, mert beszámíthatod.

2022. jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
6.! A OSZK NEM főiskola, nem is lehet, mert az 4 éves volt. Aki nem tud emelt érettségit összehozni, annak nem való egyetem,
2022. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi, a gyenge IQ betyároknak csinálják a bprof képzéssel együtt, mert ez is pénzt hoz az egyetemnek
2022. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%

Ha a foszk megvan akkor az egyetem már "csak" 2 év. Szerintem arra jó aki egyszerre nem tudja kifizetni vagy nem akarja elkötelezni 3.5 évre magát egyszerre.


8-as

Bárki aki akar tanulni való, én pl azért rontottam el az érettségim mert 2 munkahelyem volt diákként, kicsit nehéz volt így, és nem látsz bele a másik családi hátterébe.


Itt most az okj-ről volt szó, beszámítják az emeltet? Igen.


Erre írtam csak azt, én személy szerint dolgoznék 1 évet, aztán elmennék foszkra (nekem 800eFt-ra jön ki 2 év), aztán ha lesz megint kedvem és pénzem, leraknám az alapképzést a másik 2 év alatt és szép napot. Én kicsit bánom a 2 év okj-t, mert nem számítják be csak pontban, de még így sem érem el az államit + 3.5-4 évre elkötelezhetném magam ha tovább akarok tanulni, szóval ebből a szempontból szívás. A jó hír az, hogy dolgozni már tudok vele legalább a nyelvtudásom miatt és nem rossz pénzért.

2022. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!