Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Dietetika és gyógytornász...

Dietetika és gyógytornász szak. Kémia, a mumus?

Figyelt kérdés

Jelenleg gyógymasszőrnek tanulok és nagyon érdekel az egészségtudomány. Elkezdtem nézegetni milyen lehetőségek vannak egyetemen és a gyógytornász, illetve a dietetika szakirány érdekelne.

Főleg a dietetika felől szeretnék érdeklődni, hogy mennyire nehéz ott a kémia? Nem érettségiztem belőle, mivel érettségi után teljesen más irányba mentem (nyelvészet) és csak később jöttem rá, hogy érdekelne az egészségtudomány, tehát nincs alaptudásom. Van-e így értelme dietetikára menni vagy tuti rögtön elvérzek így..?

Gyógytornászihoz szerintem gyógymasszőrként lenne már alaptudásom és ha jól tudom ott nincs sok kémia (javítsatok ki ha tévedek) és talán túlélném szorgalommal(?)

Egyébként szeretnék mindkét szakról véleményeket/tapasztalatokat olvasni, köszi szépen előre is :)



2022. jan. 13. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Ha nem tanultál kémiát ne is álmodj sok kémia van dietetikán.
2022. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyógytornászon vagyok végzős, és szintén tartottam az elején a kémiától. Igazából szerintem nem volt vészes, szorgalommal simán abszolválható, habár nekem segített, hogy emelt biosz érettségihez kellett valamit konyítani a kémiához is. Egyébként első két évben vannak olyan tárgyak, amik a kémiához kötődnek, de nálunk úgy volt, hogy felvételi után írtunk szintfelmérőt kémiából és bioszból, és akinek nem lett meg egy bizonyos pontszáma, annak felajánlottak felzárkóztató szemináriumot, szóval van lehetőség bepótolni a lemaradást, ha szükséges. De alapvetően a mi szakunkon nem a kémia az, ami véresen nehéz.
2022. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

#1

Persze. Sok. Ne nevettess.

2022. jan. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok első éves dietetikus hallgató a Debreceni Egyetemen.

Nulla kémia tudásom van, de szerintem bőven teljesíthető így is.

Van/volt egy olyan tárgyunk, hogy Alkalmazott egészségtudományi ismeretek, ez biosz-fizika-kémia keverék, de kellő szorgalommal teljesíthető.

És emellett van még egy olyan, hogy élelmiszerkémia, igazából le kell ülni, és ezt is csak meg kell tanulni.

Nem tudom, hogy a továbbiakban lesz-e még kémia jellegű tárgyunk, de alaptudás nélkül is teljesíthető legrosszabb esetben egy kettes szinten is, de ha tanulsz rá becsületesen, akkor nyilván jobb is lehet ez.

2022. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy az a gyengéd, akkor majd arra a tárgyra rágyúrsz, meg szerintem szorgalommal simán teljesíthető egy kettes szintre. Meg leginkább az a kémia bioszos jellegű, szóval nem kell többlépéses titrálásos feladatokat végezni, mint mondjuk az emelt kémia érettségihez.
2022. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
5. pedig kell titrálni.
2022. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A titrálás azért nem egy magas szint. :D
2022. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell titrálni, egyáltalán nem, legalábbis Debrecenben nincs ilyen.
2022. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen és Pesten van
2022. jan. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!