Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak MO-n? Többi...

Pszichológia szak MO-n? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érettségi előtt álló felvidéki lány vagyok, értelemszerűen szlovàkiában lakom. Gondolkodom, hogy itt Szk-ban folytassam- e a tanulnányaimat a nyitrai Konstantin Filozofia egyetemen pszichológia szakon de full szlovákul (nem tudok kiválóan szlovákul, de rengeteg ismerősöm van aki nagyon kevés tudással ment és megtanult) ez az egy dolog amiért félek.

És milyen lenne ha MO-n tanulnék pszichológiát? Kellene fizetnem érte? Vagy miután diplomáztam mo-n ott kellene hogy maradjak? Vagy hogy van ez?

És milyen a pszichológia szak, nehéz? Melyik egyetemen a legnehezebb es a legkönnyebb? Vagy van ilyen? Melyik egyetemeken van jó pszichológia szak?



2022. jan. 14. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Van ingyenes, tehát államilag támogatott is, megfelelő pontszám esetén. Ebben az esetben van munkavállalási kötelezettség, de ezt talán otthon is letudhatod. Nehéz szak minden egyetemen. 3 év alapképzés, azzal nem sokra mész, még nem leszel pszichológus, ahhoz kell 2 év mesterképzés is. A budapesti, debreceni, pécsi elég elméleti, a Károli gyakorlatibb, plusz még van a Pázmány. [link]
2022. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszát még kiegészíteném azzal, hogy Szegeden is van pszichológia szak, aminek szintén jó híre van. Gyakorlatiasabb az oktatás és nagyon jó a közösség, mivel nem szétszórva vannak az egyetemi karok épületei, hanem nagyjából egy helyen.

Ezenkívül nincsenek olyan rengetegen a szakon, mint pl egy pesti egyetemen, ezért lehetőség adódik a személyesebb, kisebb csoportokban történő oktatásra is.

Én is valószínűleg oda fogok jelentkezni. :)

Én úgy hallottam, de még nekem is utána kell járnom, hogy tudod honosítani a magyar diplomát külföldön is, így nem kell itt maradnod. Viszont azt hiszem, hogy a röghöz kötés ("tartsuk a fiatalokat a drága kis országunkba") törvény miatt, annyit itt kell dolgoznod, ahány évig tartott a képzésed, vagy 20 éven belül vissza kell fizetned a képzés díját.

Egyébként úgy unblock jellemző a pszichológia szakra, hogy bekerülni nehéz, de bent maradni már nem annyira. Nyilván kell azért tanulnod rendesen, de nem pusztulsz bele úgy, mint pl egy orvosi vagy egy jogi szakon.

Remélem tudtam segíteni! :D

2022. jan. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a Pazmanyon vagyok pszichológia szakon és 2 felvidéki szaktársam is van, bár pontosan nem tudom, hogy nekik mi volt a felvételi menete.

Mindenesetre nehéz bekerülni államilag támogatott képzésre, mert nagy a túljelentkezés. A szak nehezebb, mint egy átlag bölcsész képzés, elég sokat kell tanulni, főleg az anatómia nehéz meg a statisztikára is kell sok időt fordítani.

2022. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyival kiegészíteném, hogy az nem feltétlen igaz, amit a 2. válaszoló írt, hogy bekerülni nehéz, bent maradni nem. Nyilván nem kell az orvosi meg a jogi szakhoz hasonlítani, de azért nem lehet úgy ellinkeskedni, mint egy anglisztika vagy szabadbölcsészet szakot. Egyetem közben is ki lehet esni, mert az olyan tárgyak, mint pl. az anatómia egymásra épülnek, tehát, ha az általános anatómia nincs meg, akkor utána a neuroanatómiát se fogod tudni megcsinálni.
2022. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!