Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Váltanátok a helyemben gazdasá...

Váltanátok a helyemben gazdasági szakról?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy jó gazdasági szakon tanulok (nemzetközi gazdálkodás), ha elvégzem, jól kereshetek majd.

Viszont rájöttem, hogy nem szeretnék vállalatnál dolgozni, nem szeretnék másokat menedzselni sem pénzügyi szakember lenni. Nem hiszem, hogy boldog tudnék lenni.

Alapvető érdeklődési körömbe tartozik a pszichológia, biosz, politika. Nem tudom mire mehetnék, ami hasznos is és érdekelne is.

Idén már 21 éves leszek és ez kicsit eltántorít. Gondolkodom gyógytornán, viszont az is egy 4 éves alapképzés..

Ti mit tennétek a helyemben?



2021. okt. 10. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvégezném a gazdasági szakot, és közben vagy mellette elkezdenék egy másik képzést, lehetőleg levelezőn munka mellett, ami érdekel is.
2021. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én jövőre szeretnék gazdasági szakra menni.

Na de nem azért, hogy egy vállalatnak dolgozzak, szeretnék minél hamarabb vállakozó lenni.

/Vállalkozó családból jövök, nálunk ez a természetes/

Szerintem csak nyersz ezzel, ha elvégzed ezt a szakot.


Nem csak jó szakembernek kell lenni, hanem érzekenynek a való életre, és tudnod kell alkalmazkodni hozzá.

Nem az iskola fogja ezt megtanítani, de mindenképpen hozzájárul a fejlődésedhez.

2021. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Mintha magamat olvasnám, én is nagyon hasonló dolgokon gondolkodom, szintén ng szak... Úgy érzem, hogy ezek nem olyan szakok és szakterületek, amiket az emberek szívből, szenvedélyből csinálnak, mindenki csak a pénzért van itt és ez nagyon szomorú...
2021. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Gondolkozom a levelezőn, ami aggaszt vele kapcsolatban, hogy dolga olyan gyorsan fogynának a támogatott félévek.

Második, ezt értem, sikert neked hozzá!

Utolsó, Te mikben gondolkodsz? Egyetértek, tényleg mindenki azért van itt

2021. okt. 11. 09:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Dupla*
2021. okt. 11. 09:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkoztam én is, hogy egészségügyre váltsak esetleg valami pedagógiai dolog, de nem túl támogatóak ezzel kapcsolatban itthon:(

De úgy érzem, ez nem okozna örömet hosszú távon...

2021. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged és megteheted, hogy kulfoldre menj mesterkepzesre akkor maradj ng-n. En is ng-n vagyok es most jottem ra, hogy az uzleti vilag egyaltalan nem erdekel, nem akarok egy multinal vagy egy ssc-nel rabszolgamunkat vegezni, de a kozgazdasagtan ( elmeletibb) sokkal jobban erdekel. Kulfoldon a gazdasagi szakoknak rengeteg fajta mesterkepzese van , humanosabb es kozgazabb jellegu, az ng-t a legtobb helyre elfogadjak illetve lesz eleg ECTS kredited. En is ezt tervezem sg
2021. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még kihagytam, hogy vannak pl. Health management, Epidemiology, Economics&Politics mesterszakok is ( Hollandia,Ausztria) ami a te elképzelésednek szerintem megfelelne
2021. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ neked is, utolsó! Te hányad éves vagy?

Lehet, ez lesz, amit mondasz, de nagyon sok van még hátra addig, ami kicsit lelombozó

2021. okt. 20. 21:55
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Én elsőéves vagyok, egyébként a 2. évtől már lesznek kicsit érdekesebb tárgyak. (legalábbis nálunk)
2021. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!