Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE-KTK nemzetközi gazdálkodás?

PTE-KTK nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

Van esetleg itt valaki, aki ezen a szakon van, esetleg már elvégezte, és tudna mesélni róla?

Érdemes-e ide jelentkeznem? Mik a tapasztalatok ezzel a szakkal kapcsolatban? Milyenek az emberek, közeg? Mennyire lesz teljesíthetetlen, ha közép matekon 4-es az átlagom?

Valamint milyen nehéz kollégiumot szerezni? (kb 70 km-re lakom Pécstől, de mindenképp Pécsen szeretnék tanulni)

És ha erre a szakra jelentkeznék, mely kollégiumok jöhetnének szóba?

Köszönöm mindenkinek, aki szánna időt nekem egy válaszra :)



2022. jan. 15. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia😄 Én gazdmenre járok, nem nemzetközire, de hasonló a kettő, szóval leírom a véleményem. Szerintem egyáltalán nem nehéz szak, bőven jut mellete idő szórakozásra és munkára is. Matek kell hozzá, illetve inkább úgy fogalmaznék hogy előny, de sok tanár elég segítőkész, meg lehet tanulni kevésbé matekos háttérrel is. Kollégiumba viszont sajnos elég nehéz bekerülni ha nincsen magas szociális pontszámod, viszont az albérletek viszonylag megfizethetőek, lehet szobát bérelni már akár 35-45ezer forintért is. Amúgy bármelyik koli szóba jöhet, az egyetemi kolik közül a Szalay van közel, de busszal a többi is könnyen megközelíthető, illetve vannak szakkollégiumok is, ahova lehet jelentkezni. Amúgy szerintem mindenképp gyere, és imádom☺️☺️
2022. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia ! Én nem az általad említett egyetemen tanulok, de ezen a szakon vagyok már két éve .Én szeretem , szerintem jó, sok helyre eltudsz helyezkedni vele . Ide is leírom , teljesen mindegy , hogy milyen matekkal jönnél.

Eltérő a középiskolai matektól , de majd meglátod . Szerintem ha tudsz egyszerűsíteni ,összeadni , egyenletet rendezni plusz nyáron megtanulod a deriválást , valamennyire a függvényeket is érted akkor nincs nagy baj . Ami problémás , hogy itt nagyon gyorsan haladnak az anyagban , ezért otthon mindig gyakorolni kell , hogy ne maradj le . Lesz közgáz 1-2 tárgyad ,ez is matekos , de ezt nem nehéz teljesíteni , itt is az egyenlet rendezést , alap deriválást , egyszerűsítést tudod akkor Könnyebben átlátod majd a feladatoknak a megoldását . Én úgy gondolom , hogy ezeket könnyű begyakorolni. Ezeket csak azért írtam le , hogy ne a matek miatt hanyagold ezt a szakot , mert nem annyira nehéz ahogyan itt sok ember beállítja ,( de nyilván nem is könnyű)

Szerintem is nehéz a kollégiumokba bejutni .

Én úgyvettem észre , hogy a gazdasági szakokon az első 1 -1,5 évben hasonló tárgyakat tanulnak , így váltani is lehet ha mégsem jó az ng számodra.

2022. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!