Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás,...

Nemzetközi gazdálkodás, pénzügy-számvitel vagy jogász szak? Jogász szak mellett milyen “normális” humán tárgyak vannak?

Figyelt kérdés

Most elsőéves jogász vagyok, de azt érzem nagyon rosszul döntöttem.

Tudom, hogy az első két szak matekos, gimi utolsó évében feltornáztam magam 5-re matekból, az érettségim négyes lett.

Azért akarok szakot váltani, mert egyáltalán nem érzem azt, hogy jó vagyok ebben, nincs motivációm, az első vizsgámon is majdnem összevesztem a tanárral, mert félreértés történt, ezek meg mind-mind veszik el a kedvem az egésztől. A várost sem szeretem, ahol vagyok. Plusz, megnéztem a felvi szerinti adott szakok bruttó jövedelmeit, a gazdasági szakok jóval kecsegtetőbbek.

Vagy maradjak jogász szakon, majd megszokom?☹️



2021. dec. 19. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Miért kéne másnak döntenie helyetted? Fiatal felnőttként csak fel tudod mérni, hogy neked melyik lenne jobb.
2021. dec. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az adott szakokról kértem véleményt, nem pedig azt kértem, hogy a gyik-es emberkék döntsenek az életem felett.😊

De köszönöm a hasznos hozzászólásod.

2021. dec. 19. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Én mindenképpen várnék még a helyedben, még csak most kezdted az első félévedet, az elején mindenkinek nehéz. Én psz-es vagyok, a matekhoz kicsit emeltebb szintű tudás kell, mert kell deriválni meg integrálni, de nem nagy cucc, leginkább nem erről szól a szak. Ha a jövőben sem tetszene, akkor válts és a gazdasági szakok közül szerintem mindenképpen a psz-t válaszd.
2021. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 2-es!😊

Egy évet végigjárok a jogászon mindenképp. Viszont nekem ijesztő is ez a szak, hiszen most is egy db(!) tárgyam egy 500 oldalas anyagot ölel fel. Na ebből van olyan 5-6 db. Amikor egy adott tárgy “csak” 200-250 oldal, már örülünk mint majom a farkának. Embertelen ennyit tanulni.😞

A psz. gondolom szintén nagyon húzós szak, de nem kell minden vizsgán szóbelizni egy olyan vastag könyvből mint a karom (gondolom én).🥺 Mert nekünk írásbeli vizsga nincs is.

2021. dec. 19. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Szia ! Nem nehéz a matek a nemzetközi gazdálkodáson és kettes voltam matekból és az érettségim is kettes volt belőle , de kitünő voltam tavaly még matekból is ezen a szakon. Én pont az ilyen hamis gondolatok miatt Féltem ettől a szaktól viszont így már azt mondom akiknek nehéz szerintem az gyengébb képességű és nem feltétlen gyakorolt eleget .
2021. dec. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Felesleges azt nézni hogy azon a szakon mi lesz a jövedelmed, mert sok igazság nincs benne. Kötve hiszem hogy egy jogász kevesebbet keresne mint egy közgazdász. Ez attol fugg mennyire vagy jo ugyved, kinel toltotted a szakmai gyakorlatodat, nevesebb ügyvédek ajanlanak e teged, de ha nem vagy jo a szakmaban akkor nem fogsz sokat keresni az igaz. Viszont az is igaz hogy kemény a jog, nagyon sok a megtanulando anyag, nehezek a vizsgák és csak az kezdjen el jogot tanulni akiben megvan a motiváció hogy ezt akarja csinálni. Az első év mindenkinek nehéz es más, teljesen más mint a gimi ezért vereznek el sokan. De nem szabad feladni azért mert most úgy érzed nagyon sok a megtanulando mennyiség, és hidd el hogy megeri. Ha később sem érzed hogy meglenne a motivaciod leulni és egész nap tanulni mert tudod hogy megfog terulni a befektetett munka akkor válts de en adnék meg időt neked
2022. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!