Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági egyetemen mennyir...

Közgazdasági egyetemen mennyire nehezek a matekos tárgyak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Corvinus/BGE/ELTE GTK egyetemeken gazdálkodás és menedzsment vagy kereskedelem és marketing szakra. Gimiben nem tanultam emelt matekot, négyes voltam végig és az érettségim is (78%al) négyes lett. Eddig jogi egyetemen tanultam szóval semmi matek nem volt és az évek alatt azért felejtettem a matekból bőven. Mennyire nehéz a matekos tárgyakat teljesíteni, ha előadásokon ott vagyok és rászánok heti rendszerességgel leülök pár órára foglalkozni vele hozható? Vagy inkább elmélet ami meghatározó és kevesebb számolás van?

2022. jan. 15. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azert nem árt a gyakorlas.. statisztika, gazd.matek, és van meg tantárgy ahol kell a matek.
2022. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Irj privatban, ott atbeszelhetunk minden kerdest!

BGE-PSZK, gazdalkodas es menedzsment szakos vagyok.

2022. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ohh gazdmenen nem vészes, gazd matekon is nagyjából az alap deriválások, integrálások lehetnek, attól én nem paráznék, de persze kell gyakorolni meg tanulni rá.
2022. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE-ről tudok nyilatkozni, az első két féléves matek nem olyan vészes, lineáris algebra, valszám, integrálás, többváltozós deriválás. Seggeléssel teljesíthető 3-asra. A statisztika és az ökonometria szerintem erősebb, de ezeket sem lehetetlen teljesíteni. Minden a szorgalmadon múlik, azért ez nem egy matematikus szak
2022. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Itt megnézheted a tantárgyakat, pl. a ker-marketing...


[link]

2022. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Matek 1-2 laza, de a VPÜ, stat 1-2, vezetői számvitel, mikro-makro… na ezek húzósak
2022. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Debreceni Egyetemet tudom,oda jár unokatesóm.Nekik sorozatok határértéke,halmazok,deriválás,teljes fgv. vizsgálat és integrálás volt.Azon belül határozatlan,határozott és parciális.Nem vészes.Én villamosmérnökire járok,ezeken kívül volt még komplex számok,lineáris algebra,impropius és helyettesítéses integrálás is matek 1-be.Azért keményebb,de ha leül az ember és sokat gyakorol menni fog.Ezt azért írtam,hogy nem kiemelkedő tudással is lehet menni,csak szorgalom kell ezekhez a szakokhoz.Én is csak sokat gyakoroltam,meg youtube videókat néztem ezekről.4-es lett a vizsga. Nyilván aki matematikusnak megy,annak nem árt ha tehetsége is van hozzá.De általában műszaki és gazdasági szakokon elég,ha az ember tud sokat seggelni és gyakorolni
2022. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a titka az , hogy folyamatosan gyakorolj . Nem szabad a végére hagyni a dolgot . Az elején nehéz , mivel nagyon gyorsan haladnak az anyaggal , de sokkal kevesebb dolgot kell tudnod/megjegyezned mint pl középiskolában . Ha te tudsz egyenletet rendezni, egyszerűsíteni , esetleg a deriválós táblázatot is tudod , plusz a függvények is megvannak fejben , akkor szerintem az kezdésnek nagyon jó.

Teljesen mindegy , hogy milyen volt az érettségid , az a jegy az érettségidre vonatkozik , attól még könnyen megbukhatsz egy közgáz 1-2-ből vagy matek 1-2 -ből ha nem gyakorolsz eleget.

2022. jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eléggé nehéz, de simán át lehet menni, 2-est, 3-ast könnyen meg lehet szerezni.
2022. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os, azért a matek nem olyan laza. Legalább is nem lazább, mint mondjuk a stat 1-2. Persze simán át lehet menni, de szvsz többet kellett rá tanulni. A stat meg képletgyűjtemény és némi gondolkodás segítségével minimális tanulással is hozható egy 3-as szintre.
2022. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!