Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tegyek érettségit felnőtt...

Hogy tegyek érettségit felnőttként?

Figyelt kérdés

Ha én pl egy szakközépiskolai végzetségem van és mondjuk szeretnék egy közép szintű érettségit tenni akkor ezt hogy tudom megoldani? Minden apró részlet érdekel! Pl.: Mennyibe kerül? Hogy lehet megoldani? Hogy juthatok be felnőttként az iskolába? Mennyi időm lesz a munka és az iskola mellett? Hogy fogok suliba járni ha napi 8 órákat dolgozok?

Úgy hogy ja ezek lennének a kérdéseim aki tud az írjon valami normális választ.



2022. jan. 16. 04:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezel a volt iskoládban vagy tetszőleges helyen. Én a volt sulimba mentem vissza, asszem ki kellett nyomtatnom egy űrlapot és azt leadni/aláiratni náluk. 30 000 körül volt (középszintűt tettem, Z emelt azt hiszem drágább). Az oktatási minisztérium oldalán fenn van, hogy mi a teendő
2022. jan. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha a befejezett 12 osztály megvan, akkor suliba nem kell járni hozzá, mehetsz egyből felvételizni. Papírjaid megvannak az elvégzett osztályokról?
2022. jan. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Oktatas.hu
2022. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fontos lenne tudni, hogy van-e bizonyítványod a 12. osztályról. Ha van, akkor csak jelentkezel érettségire és leteszed (jobb esetben), ez azonban nem olcsó mulatság, az a ~30.000/tárgy sajnos reális összeg. Ha emelt érettségit szeretnél, az legalább egy 10-essel több.


Ha nincs meg a 12. osztály, akkor esti suliba kell jelentkezned. Iskolától függően hetente vagy kéthetente egy-két napot be kell járni, jellemzően hétvégén, de ezt úgyis elmondják a jelentkezésnél.

2022. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha nincs meg 12 osztály, akkor esti iskolába kell menni. Általában a legtöbb helyen hetente 2 nap van tanítás, délután 3 körül kezdődnek, de van néhány helyen levelező vagy távoktatás is, ha nagyon nem tudod megoldani munka mellett a bejárást, de estin is lazán szokták venni.

Ha megvan a 12 osztály, akkor nem kell sehova beiratkozni, csak érettségire kell jelentkezni, ez esetben fizetni kell tantárgyanként adott összeget, az emelt drágább, de nem tudom idén mennyi.

2022. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1. 2. 3. 4. 5.

Értem köszönöm szépen a normális válaszokat! :)

2022. jan. 16. 18:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

28 ezer forint

Egyébként sok sikert! Nem tudom miért akarod letenni, de becsületes! Sok sikert mindenben!


Lépj be Facebook csoportokba. (kb így keresd:2022-ben érettségizők csoportja Magyar/ 2022 magyar éérettségi.->inkább ez) fent vannak kidolgozba az összes tétel, illetve ott kérhetsz bármilyen segítséget

2022. jan. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom #7-hez s ajánlom a leérettségizünk májusban! 2022 csoportot is
2022. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7. 8.

Köszönöm szépen a normális válaszokat. :)

2022. jan. 19. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!