Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nyugat, Közép Dunántúl környék...

Nyugat, Közép Dunántúl környékén melyik gimnáziumba?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nagyon késői kérdés, mert 21 a határidő, viszont elég tanácstalan vagyok hogy milyen középiskolákba jelentkezzek. Egy gimnáziumba szeretnék, vagy szakgimnáziumba. A félévi átlagom minden fő tantárgybol ötös. a legroszabb nyelvtan 4.50. A központi Matekot szerintem 20-25 pontra biztosan megírom a magyar talán jobb 35-38. Milyen iskolába lenne erős bejutási esélyem? lehetőleg 100 km-en belül szeretnék. Hévízi vagyok.

2022. jan. 19. 15:51
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
most töltöm a lapot, nem tudok 10 iskolát megjelölni, mert csak 7 hely van..?🤨
2022. jan. 20. 18:49
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly velünk is ez történ. Az ofő azt mondta, hogy egy külön lapon folytassuk a listát. Ez a lista csak az iskola és a diák + szülők közti információ átadásra szolgál. A sulid úgyis felviszi ezeket az adatokat digitálisan a rendszerbe.
2022. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Az általános iskoláknak február 18-ig kell elküldeniük a jelentkezési lapokat. Általában lehetőséget szoktak adni, hogy a központi írásbeli eredménye után véglegesítsed a listát. Szerintem azért kérik be már most, hogy elkezdjék az adatokat felvinni, mert az elég nagy munka. Utólag február elején módosítgatni rajta sokkal egyszerűbb.
2022. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
81%
Kaposváron a Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium indít emelt óraszámú művészeti (képzőművészet, fotóművészet, média) tagozatot. Itt a következő a felvételi: Központi írásbeli vizsga matematikából és magyarból + szóbeli: motivációs beszélgetés. Az elbeszélgetés során minimum 5 saját alkotás bemutatása szükséges. Az elbeszélgetés témakörei honlapon megtalálhatóak. Itt nincs alkalmassági vizsga 5 alkotást pedig biztos be tudsz mutatni.
2022. jan. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Zircet se add fel. A III. Bélában ha megfelelsz az alkalmasságin, akkor szerintem a jegyeid alapján jó eséllyel bekerülhetsz. Az általános iskolai tanulmányi eredmények alapján rangsorolják az alkalmassági vizsgán megfelelt jelentkezőket.
2022. jan. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
hát én szerettem volna zircet, viszont a lapot már beadtam... Hogy tudnék módosítani rajta?
2022. jan. 21. 10:38
 27/29 A kérdező kommentje:
Eggyátalán lehetséges? eléggé izgulok. Ha feb 18 a határifő, akkor valahogy biztos meg lehet oldani.
2022. jan. 21. 10:40
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet még változtatni. Beszélni kell az osztályfőnököddel és le kell adni egy módosított listát.

Ha jól értem még csak a listát adtátok be. Az iskola még nem nyomtatta ki a jelentkezési lapokat és a tanulói adatlapot.

A kinyomtatott jelentkezési lapokat amúgy is át kell nézni, és ha bármilyen adat rosszul lett megadva, akkor azt javítani kell. Nem kézzel, hanem digitálisan, majd újra ki kell nyomtatni. Tehát ha te és a szüleid úgy döntötök, hogy még egy iskolát szeretnétek felvenni a leadási határidő előtt, akkor az általános iskoládnak kötelessége a kérésetek szerint módosítani a felvitt adatokat. Ha minden rendben van, akkor 5 embernek (neked, a szüleidnek, az osztályfőnöködnek és az igazgatódnak) alá kell írnia a jelentkezési lapokat és a tanulói adatlapot. (A tanulói adatlapon van a sorrended, amit csak az Oktatási Hivatal fog megkapni.) Az általános iskola február 18-ig küldi el az aláírt jelentkezési lapokat a választott középiskoláknak és a tanulói adatlapot az Oktatási Hivatalnak.

Ha a szóbeli meghallgatások után úgy döntesz, hogy más sorrendben rangsorolnád az iskolákat/tanulmányi területeket, akkor március 21-22-én lehetőséged lesz sorrend módosításra.

Részletes felvételi eljárás itt:

[link]

2022. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Vegul mi lett?
2023. ápr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!