Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közigazgatás szervező alap...

Közigazgatás szervező alap szakról/ szoc.ped alapszakról, emberi erőforrás tanácsadó mesterre van átjárás?

Figyelt kérdés

Felvi szerint teljes kreditátvitellel egyik szakot sem számítják, de ha a hiányzó tárgyak kreditjeit megszerzem akkor elvileg lehetséges nem?

Az emberi eroforras ma. tarsadalomtudomanyi/bolcsesz szak, es a szoc.ped,valamint a kozig. szervezonel is vannak boven hasonlo/ egyezo targyak.

Ugye a közig. az NKE-ről lenne, a szocped. meg a Pázmányról, az emberi eroforras ma.-t még nem tudom melyik intezmenyben szeretnem csinalni, gondolom ettol is fugg. (Csak az egyik alapszakot végezném el, nem mindkettőt.)


2022. jan. 20. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Közigazgatásszervezőt minek akarod elvégezni?

A kérdésedre a tájékoztatóban van a válasz:


4.2. A 9.3. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.


9.4. A 4.2. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei


A mesterképzésbe való belépéshez a korábbi tanulmányok szerint szükséges kreditek száma összesen 30 kredit az alábbi területekről


bölcsészettudomány (pedagógia, pszichológia, filozófia, etika);


felnőttképzési ismeretek,


kommunikációtudomány, kommunikációfejlesztés;


informatika, könyvtárismeret;


társadalomtudomány (társadalomismeret, szociológia, antropológia, politológia);


gazdasági és jogi ismeretek.


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján az előzőkből legalább 15 kredittel rendelkezzen. A hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint meg kell szereznie.

2022. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.#

Köszi! Ezek alapján a szocpednél simán, de a 15 kredit a közig.-nél is megvan.

A közig.-et vagy a szocpedet azert szeretnem elvégezni mert az emberi erőforrás alapszakja gazdasági karos, es közgáz diplomát ad, ebből kifolyólag jócskán van nenne matek, nekem meg az egyetemi szinten nem menne. Sok hr-es állásnál nem is kérnek szakirányú végzetséget. Ráadásul több lábon szeretnék állni, jó lenne mellette még egy végzettség, ami tuti. És ismereteim szerint azért szocpedesként és közigazgatásszervezőként jól el lehet helyezkedni. Egyébként mind a 3 szakma érdekel is.

2022. jan. 20. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebben sajnos tévedsz - mármint közigszervezőre vonatkozóan -. De az jó ötlet, ha utána tudsz egy olyan mesterre felvételizni, aminek van értelme és viszonylag jó elhelyezkedési lehetőséget biztosít. A közigszervezővel az a gond, hogy amiután elvégezted, rájössz hogy semmihez sem értesz. Rengeteg ember végzi el, és csak az állami szférában tudsz vele elhelyezkedni. Azon belül is szinte csak kormányhivatalokban minimális fizetéssel.
2022. jan. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3#

Állami vonalra gondoltam elsősorban. Kormányhivatalokon kívül nincs ezzel a diplomaval lehetőség "jobb" helyekre bejutni? És ha később elvégzek egy nemzetközi közig. szervező mestert akkor sem? Jobban megérné egyből a hr alapszak?

Munkaerőpiacon mennyire keresett a hr, főleg hogy konnkrétan hr pozicióba sokszor anélkül is felvesznek valakit...

Koszi!

2022. jan. 21. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Közigszervező mesternek sincs értelme. Az állami szférán belül is azokat veszik előre, akiknek jogi, nemzetközi tanulmányok vagy közgáz diplomájuk van. Egy HR-es alapszakkal jobban jársz.
2022. jan. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért ez nem teljesen úgy van ahogy az 5-os mondja,én pl koziget végeztem és már 2 multi beszerzésèn is dolgoztam,az elsőt azért hagytam ott,mert borzalmas volt a légkör,de maga a meló tetszett,a mostani munkahelyem pedig egész jo, egész jó fizu és home office,az már más, hogy érdemes mellé egy erős msct csinálni en pl vezetés és szervezést tanulok.
2022. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6#

Ez jól hangzik, es közigazgatásba dolgoztál? Ott mit tapasztaltál, volt lehetőséged ezzel a diplomaval vagy nem nagyon?

Ha most szervezést és vezetést tanulsz...sok "matekos" targyat kellett pluszba felvenni ehhez a mesterhez, hogy meglegyenek a kreditek a belépéshez?

2022. jan. 22. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!