Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után hogy lehet...

Érettségi után hogy lehet szakmát tanulni?

Figyelt kérdés

Érettségi után egyetem helyett egy szakma kitanulását választanám, de nem tudom mik a lehetőségek. Hallottam valamit variáltak az OKJ rendszerrel, de pl egy sima szakközépbe nem lehet estire jelentkezni?

A szakma még nem biztos, de mindenképp valami kétkezi.


2022. jan. 20. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Például a suliban, ahol érettségiztem, ott tanítanak szakmákat is, mert technikum lett. Sajna én sem értem pontosan, addig variáltak mindenfélét, amíg ott voltam (szakképzési centrumi fenntartás alá került, szakközépből szakgimi lett, technikum lett stb), de nem nagyon tudtam követni. Viszont itt tudsz szakmára keresni, meg megyére, szakképzési centrumra, sulira, szerintem ez hasznos lehet. [link] Vannak estik is amúgy, de ahogy látom, ezt ennél a keresésnél nem írja, úgyhogy az adott suli/szakképzési centrum oldalán érdemes tájékozódni.
2022. jan. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!