Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megengedhető ez a mai világban?

Megengedhető ez a mai világban?

Figyelt kérdés

Sajnos már 24 éves vagyok, a diplomámat (mesterszak) júniusban szereztem.

Biztos szégyen, de még sosem dolgoztam, leszámítva a szakmai gyakorlatomat és egy rövidebb időszakot amikor magánórákat adtam. Tudom, hogy ma már szinte mindenki dolgozik egyetem mellett rendszeresen és ciki ha valaki nem (szerintem az emberek 80%-a így gondolja), de több oka is volt annak, hogy nem dolgoztam.


Van némi fogalmam arról, hogy mi az, amit esetleg szívesen csinálnék, de mégsem mondanám, hogy tudom mi az, ami tényleg a legjobb lenne nekem és a végső munka. Jelenleg úgy érzem, hogy több dologban ki kellene próbálnom magam ahhoz, hogy tényleg tudjam, mi az ami nekem való és mi nem, hogy tudjam mihez értek és mihez nem meg hogy össze tudjak hasonlítani munkákat tapasztalatból.

A kérdésem pont ebből származna mert ahhoz, hogy több területen tapasztalatot szerezzek és ne csak egy hónapot töltsek el egy munkahelyen, ráadásul még akár tanuljak is hozzá, ahhoz évek kellenek. Mondok egy példát. Először valamilyen céges munkát szeretnék ahol a nyelvtudásomat is használhatom valamennyire (jelenleg is ilyet néztem ki, nem call centeres de amúgy azt se zárnám ki ha épp csak az lenne). Ez illene a végzettségemhez és valamennyire érdekelne is. Ez eddig stimmel, de elgondolkodtam, hogy lehet csak kellene valami mást is próbálnom és akár tanulhatnék is valami mást, mert sose tudni minek fogom később hasznát venni és kitapasztalnám mi a nekem való és mi nem. Azon kívül, hogy szeretnék céges munkát, gondoltam rá, hogy esetleg valamilyen informatikai képzést kellene megpróbálnom, mert én sose foglalkoztam olyan mélyen infóval de tudom, hogy ezzel jól el lehet helyezkedni és azért az nem igaz, hogy egyáltalán nem érdekel. Azt nem tudom mennyire menne, de lehet legalább meg kellene próbálni. Esetleg egy szoftvertesztelői tanfolyamot végeznék, én arra gondoltam. Most leszek nemsokára 25 éves. Ha tegyük fel azonnal felvennének egy céges munkára és ott dolgoznék legalább egy évig, hogy kipróbáljam milyen és tapasztalatom legyen, akkor már 26 éves lennék. Ha 26 évesen elvégzek egy szoftvertesztelői tanfolyamot és abban helyezkedek el, akkor már vagyok 27 éves mert a tanfolyam is idő meg az is idő, hogy azért tényleg lássam milyen. Szerintem nem elég 1-2 hónapig dolgozni egy munkahelyen ahhoz, hogy tudjam mennyire tetszik és megy nekem, az is idő míg belejövök. Ha még ezen kívül is szeretnék valamibe belefogni, hogy tényleg minél többet tapasztaljak és tudjam, mi kell nekem és különben is hasznos amit tanulok, akkor ha ezt egy évnek számítom, akkor már 28 éves vagyok.


Irigylem azokat, akik már gyerekkoruktól tudják hol akarnak dolgozni, sajnos én nem ilyen voltam. Olyan öregnek érzem már magam a találgatáshoz, de azt hiszem több mindent kellene tényleg tapasztalnom ahhoz, hogy tudjam. Plusz, komolyan úgy van, hogy sose tudhatom mikor mire lesz szükségem, jártam már úgy, hogy utólag nagyon bántam, hogy valamit nem tanultam meg vagy nem olyan irányba mentem tanulni, fogalmam se volt róla, hogy szükségem lesz rá. Ezért is érzem szükségét, hogy több dologhoz értsek, de közben meg olyan érzésem van mintha már kiöregedtem volna ebből mert ijesztő az a tény, hogy valaki 30-hoz közel még nem cövekelt le egy helyen hanem egyikről megy a másikra. Az még a jobbik eset ha ugyanaz a terület, de így, hogy én 2-3 féle valamit akarnék kipróbálni, ez így nem tudom mennyire normális.


Jelenleg sehol se dolgozok, de van bevételem, nem a szüleim nem tartanak el. Doktorandusz vagyok, de az nem lenne nagy probléma a terveim megvalósításában mert eléggé szabad az időbeosztásom és egy részmunkaidős állással vagy tanfolyammal össze tudnám egyeztetni.



2022. jan. 21. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
14%

Tróger vagy, de a te döntésed.

24 évesen öregnek érzed magad? Mentálisan is vannak bajok.

Keress fel egy pszichológust.

2022. jan. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy ki mit szól ahhoz, hogy 2-3 szakmát próbálsz ki. Még 28 évesen is fiatal vagy.
2022. jan. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, én is ilyen helyzetben vagyok, úgyhogy egy kicsit megnyugodtam. Mindenki sikeres körülöttem, phdzik, meg mittudoménmi, én még mindig a "mi leszek ha nagy leszek"-nél tartok.
2022. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!