Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 25 évesen érdemes még belekezd...

25 évesen érdemes még belekezdenem egy bachelor diplomába, vagy inkább dolgozzak?

Figyelt kérdés
Külföldön lakom, most egy gazdasági ügyintézői duális tanfolyamon veszek részt. Mire végzek, már 25 leszek. Nem tudom eldönteni, hogy utána munkába álljak, vagy inkább beiratkozzak még a gazdasági főiskolára, egy duális, felsőfokú bachelor képzésre (logisztikai, vagy pénzügyi szakirányon). Az Accounting vagy a controlling területein szeretnék utána leginkább elhelyezkedni. De más gazdasági területek is szóba jöhetnek. A mostani átlagom 3-4-es, de ez nem sok erőfeszítésembe kerül. Jó, ha heti 3-4 órát foglalkozom a tananyaggal sulin kívül. Mit javasolnátok? Szerintetek jó ötlet lenne még ennyi idősen fősulira menni?

2022. jan. 22. 09:46
 1/7 Sajtadó ***** válasza:
100%
Igen, tanulni mindig jó ötlet. Én 28 évesen kezdtem el az egyetemet és elég jó munkám van.
2022. jan. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Mindkettő. Erre való a levelező képzés.
2022. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
23 vagyok, még van 1 évem az osztatlan képzésből, de már most tudom, hogy van még egy alapszak, amit mindenképp meg szeretnék csinálni és ettől nehezen tudnának eltántorítani. Hajrá!
2022. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 ez duális képzés, 3 hónap főiskola, 3 hónap szakmai gyakorlat váltakozik.
2022. jan. 22. 10:53
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Igen, értelek. De azt mondom, hogy többet érsz akkor, ha főállásod van és levelező egyetemed. 3 hónap gyakorlat, kontra 100% gyakorlat. Érted. Jó, hogy leszel 30 éves pályakezdő, de nem mindegy, hogy sokszor 3 hónap gyakorlattal, vagy 3 év főállásnyi gyakorlattal.
2022. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak a levelező elég fárasztó munka mellett.
2022. jan. 22. 12:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor van értelme levelezőre menni, ha tényleg valami jó, releváns szakmai munkád van. Egyéb esetben még a nappali is jobb megoldás, nemhogy a duális képzés.
2022. jan. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!