Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok idén fogok érettségizni biológiából emelt szinten.

Az lenne a kérdésem mivel jelenleg elég tanácstalan vagyok, hogy milyen szakot ajánlanátok biológia matematika beállítottsággal.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 23. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Matekkal tanulnék tovább és a bioszt megtartanám hobbinak. Matek alapszak, vagy infóval kombinálva. Ez életképes és lesz is az előre látható jövőben. Biosszal csak szívni lehet, eü, oktatás, kutatás. Se pénz, se idő, se megbecsültség.
2022. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Molekuláris bionikai mèrnök? Bioszféra,matek, programozás keveréke.
2022. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha a mezőgazdaság vonzó számodra, akkor az agrármérnökit is ajánlanám, mert legfőbbképpen erre a két tárgyra épül. Viszont a kilátások nem a legjobbal vele, szóval tényleg csak akkor vágj bele, ha tényleg ezt akarod.
2022. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

"Molekuláris bionikai mèrnök? Bioszféra,matek, programozás keveréke."


A bioszféra az biosz akart lenni, furcsa autokorrekt lett.

2022. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az agrármérnökivel szemeztem az educatio kiállításon is próbáltam róla többet megtudni, viszont nem tudom elképzelni, hogy később ezzel hol tudnék elhelyezkedni.
2022. jan. 23. 21:50
 6/11 A kérdező kommentje:
A molekuláris bionikai mérnők a képzés után hol tudnék elhelyezkedni?
2022. jan. 23. 21:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Felvi link:


[link]


Végzés utáni kilátások fülben vannak elhelyezkedési és fizetési statisztikák. Szakmatérképen belül meg jellemzően betöltött pozíciók.


Majdnem minden szak esetében vannak adatok.

2022. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De persze a szakleíras fülben is érdemes maga a szakról olvasni

. Sőt, egyetemek tanterveit sem lenne rossz megnézni. Amúgy ha a biosz kikötés akkor ez van vagy a biomérnök.

2022. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jan. 23. 22:07
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Biológia alapszak, biostatisztika mesterszak és legyél data scientist. Nézd meg a Data Professor videóit, ő pont ezt csinálja, bioszos háttérrel.

[link]

2022. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!