Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gondolkodok hogy matematikus...

Gondolkodok hogy matematikus leszek. Ez a szakma mennyire nehéz? Milyen tantárgyak vannak az egyetemen a matematikus szakmánál?

Figyelt kérdés
2022. jan. 24. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez tőled függ, hogy mennyire nehéz.


A tárgyakat meg meg tudod nézni az adott egyetem tantervei között

2022. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én matematikus hallgató vagyok. Nem nehéz szerintem. A tárgyak fent vannak neten. Ha van más kérdésed nyugodtan tedd fel.
2022. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Hány évesen kérdezed?
2022. jan. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Bejutás: Emelt matematika.

Tantárgyak: A matematika különböző ágai, plusz egy kis programozás.

Nehézség: Nehéz.

Alkalmazott matematikus vagyok.

2022. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

"Alkalmazott matematikus vagyok."

Mesélj, hogy mennyire és mitől, melyik része nehéz. Egyáltalán hol dolgozol matematikusként?

2022. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

"Mesélj, hogy mennyire és mitől, melyik része nehéz. Egyáltalán hol dolgozol matematikusként?"

Hiába értékelik ezt egyesek nem hasznosnak, a kérdező pont ezt kérdezte:

"Ez a szakma mennyire nehéz?"

és pont erre nem kapott választ pont egy matematikustól. :)

2022. jan. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Fogyatékos vagy, hogy nem érted meg, hogy ez egyénfüggő? Nekem könnyű, mert szeretem, jól ráállt az agyam, szabadidőmben is hajlamos vagyok olvasgatni dolgokat ezzel kapcsolatban, naná, hogy otthonosan mozgok benne. Más 7 év alatt végezte el az alapszakot, pedig nem volt lusta, ő biztos másképp gondolja.
2022. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 Hogyan szeretnéd, hogy kifejezzük a nehézséget? Tanult órákban? Bukási arányban? Érzésre? Átlagos kreditindexre?

Szerintem 1-es a nehézsége egy 10-es skálán. Számomra. Nekem bármi sokkal nehezebb lenne, mert ez érdekel.

Bukási arány: Csak az bukik, aki nagyon akar (kb 10% félévente?)

Tanult óra: 3/10 egy humán szakhoz képest semmi.

Érzésre ugye 1/10

Átlagos kreditindex mindig 4 felett van, 4.5 alatt kb kizárt, hogy valaki ösztöndíjat kapjon.

2022. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

"Fogyatékos vagy...?"

És ha igen?


Kérdező, úgy látom, itt még a matematikus sem tud mondani semmit a szakmája nehézségéről, mindenki csak az egyetemi tanulmányairól beszél, annál tovább nem lát, pedig te nem csak az egyetemről kérdeztél, hanem magáról a szakmáról is, amiről csak az tudhat mondani bármit, aki benne van, tehát már végzett az egyetemen és a szakmájában helyezkedett el.

2022. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem végeztem, de gyakornok vagyok (IT-s irány). Nem nehéz, de rengeteg energiát igényel nekem, mivel kezdő vagyok és szeretnék jól teljesíteni. De szívesen csinálom, így nem erőfeszítés. Tehát könnyű. Elhelyezkedni is könnyű volt. (Nem próbáltam elhelyezkedni, felkértek)

De nagyon sokféle munka létezik matematikusként, így nehéz belőni mennyire nehéz. Az egyetemi képzések legalább valamennyire hasonlítanak.

Hogy hol dolgozom? Nos, ahol épp kedvem tartja 😇. Tengerpart, vonat, egyetem stb.

2022. jan. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!