Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnék bekerülni egyetemr...

Hogy tudnék bekerülni egyetemre pszichológia szakra? Lehetséges számomra?

Figyelt kérdés

Nagy álmom hogy pszichológus legyek, egyszerűen csak abba tudom elképzelni magam, ráadásul baromira érdekel. De annyira magasak a ponthatárok.. fogalmam sincs hogy tudnék ennyit elérni. Van érettségim, de nem lett a legjobb, sosem tanultam jól, mert nem volt semmi célom a tanulással. De mára ez megváltozott. Azonkívűl hogy újraérettségizem 2 tárgyból, csinálok egy nyelvvizsgát és egy emeltet, nem tudom mit tehetnék. Munka mellett ez sem túl könnyű. Tudtok esetleg valami tippet adni hogy hogy tudnám elérni a lehető legtöbb pontot? Szerintetek sikerülhet? Annyira lehetetlennek tűnik. Esetleg ha valaki került be egyetemre ilyen lehetetlen helyzetből akkor örülnék ha megosztaná velem, hátha motiváltabb leszek és én is elhiszem hogyha másnak sikerült akkor nekem is menni fog..

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2022. jan. 28. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

"Azonkívűl hogy újraérettségizem 2 tárgyból, csinálok egy nyelvvizsgát és egy emeltet, nem tudom mit tehetnék."


Pont ezt.


Nem tudok neked hasznos tanácsot adni, én egy erős (97%) matek középpel és egy viszonylag jó (80%) biosz emelttel mentem, meg volt egy közép nyelvvizsgám. Szerintem nem érdemes két emeltet tenni, ha nagyon penge vagy az egyik tárgyból közép szinten.


Sajnos motiválni nem tudlak, alapszak után úgy menekültem természettudományi(bb) szakra, mint a huzat, eleve kiborított az, amit tőlem emberileg vártak, inkább kutató alkat voltam mindig is, de ráadásul a bioszos-matekos tárgyakon kívül nem igazán élveztem, főleg annak fényében, hogy még msc után a gatyám ráment volna az ilyen-olyan szakképzésekre, terápiás képzésekre, ha tényleg pszichológus akarok lenni. Félre ne érts, nem lehangolni akarlak, de a szememben az igazi szopó csak azután jön, hogy felvettek/végeztél az alap+mesterszakkal. Szóval a saját érdekedben, szedd össze magad és ess túl azon az érettségin, kelleni fog a teherbírásod a későbbiekben.

2022. jan. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem bekerülhetsz, de inkább a vidéki egyetemeket nézd, talán Szombathelyen szokott alacsonyabb ponthatár lenni.



Az első válaszából annyit fontolj meg tényleg, hogy bírni fogod-e ezt, mind szellemileg, mind anyagilag. 3+2 év után leszek pszichológus, de az még csak a kezdet, akkor max tanácsadó lehetsz,nem foglalkozhatsz patológiákkal, csak "egészséges" emberekkel. Utána még 4 év szakképzés kell (több százezer forint félévente, az államilag támogatott helyek száma minimális, konkrétan Budapesten 1 vagy 2) ami után klinikai szakpszichológus leszel, ami az a pszichológus akit a legtöbben elképzelnek - terápiát tart, kórházban dolgozik, esetleg maganpraxisa van.

Ha nem ez az irány érdekel, akkor már az 5 éves képzéssel is el tudsz helyezkedni, pl. munka-és szervezetpszichológusként cégeknél vagy ilyesmi.

Szóval lényeg a lényeg, gondold át ezeket, és vágj bele az érettségire készülésbe, mert az még csak a -1. lépcsőfok a pszichológussá váláshoz.

2022. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem tudom hogyan találtam meg random a kérdésed, de én TUDOM hogy sikerülni fog.

Ha minden jó irányba halad veled, újra belelendülhetsz a tanulásba.

L💖

2022. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedvesem. Támogatásod nélkül már rég feladtam volna
2022. febr. 17. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Sikerült? Vagy még nem jelentkeztél? :)
2023. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Szia!

Sajnos családi és anyagi problémák miatt nem tudtam beleásni magam a tanulásba, de most hogy kicsit lecsendesedtek a dolgok ténylegesen szeretnék belevágni

2023. máj. 11. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!