Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetseges, hogy felvesznek?

Lehetseges, hogy felvesznek?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, de valtoztak a terveim es atjelentkezem masik kepzesre. Ujraerettsegizem angolbol es biologiabol emelt szinten, lesz osszesen 366 pontom ha minden jol alakul.A felvin a pontszamito kalkulator azt irja, hogy elegendo a pont a jelentkezeshez, de allitolag a ponthatar 400 felett van. Ilyenkor mi a teendo, jelentkezzek?

2016. ápr. 28. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Jelentkezz. Meglátod!
2016. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A jelentkezéshez elegendő a pontod, hiszen a minimum 280 pont, ami alatt érvénytelen a jelentkezés. A gyakorlatban viszont az van, hogy ha államin akarsz tanulni, akkor jelenleg 430-440 körül van az alapponthatár (nem tudom fejből), azaz a végső ponthatár, amit majd nyáron kihirdetnek, minimum ekörül lesz, de lehet magasabb (csak alacsonyabb nem). Fizetősre nincs megszabva ilyen alapponthatár, viszont az is minden évben 400 pont felett szokott lenni. Ez pedig nem "állítólag", hanem tény. Ne haragudj, de egyetemistaként hogyhogy nem jutottál el soha odáig, hogy megtaláld a korábbi évek ponthatárát?
2016. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a korábbi évek ponthatárait és több éve írom be az eredményeimet a pontszámítóba. Mindig azt dobta vissza, hogy nem elegendő, ezért nem értettem, hogy most mégis miért..
2016. ápr. 29. 21:13
 4/19 A kérdező kommentje:

Jaj elnezest, az lemaradt, hogy pszichologiara szeretnek jelentkezni!😄

Kedves utolso, akkor te nagyon el vagy tevedve, mert sok szakon 280ponttal is allamilag tamogatottra kerulsz.

2016. ápr. 30. 10:20
 5/19 anonim ***** válasza:
A pszichológiáról írtam konkrétan, mert a kulcsszavakból, amiket megadtál, kiderült, hogy erre jelentkeztél. Szóval ha valaki el van tévedve, az te vagy.
2016. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ha segíteni nem tudsz, akkor miért pampogsz itt most úgy őszintén?

Nagy okosságot nem tudtál mondani, a kötekedéseddel meg mást keress meg légyszíves, mert itt erre nem kíváncsi senki!

2016. máj. 1. 14:40
 7/19 anonim ***** válasza:

Jólvan, akkor ha ennyire nem megy a szövegértés (mivel írtam neked egy nagyon egyértelmű és segítőkész választ, amit még csak értelmezni sem tudtál), akkor leírom egyszerűen: NEM FOGNAK FELVENNI. A pszichológia ponthatára mind államis, mind fizetős verzióban 400 felett van, bármelyik intézménybe is mész. De ezt meg tudod nézni a felvi.hu honlapon is.


Kötekedés rész: Egyébként tök fura, hogy most teszel fel egy ilyen kérdést április végén, amikor legközelebb úgyis decemberben fogsz tudni jelentkezni pszichológia BA-ra (tekintve, hogy kizárólag szeptemberben szokott indulni).

2016. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de miért lenne " tök fura " ? Sajnos elkezdtem egy olyat szakot, amit csak gyakorlatban lehet eldönteni, hogy az ember képes-e elvégezni.
2016. máj. 1. 21:51
 9/19 anonim ***** válasza:
A kérdésed pontosan az, hogy jelentkezz-e erre a szakra. Nem az, hogy mit kezdj magaddal a mostani szakod helyett, hanem az, hogy pszichológia szakra jelentkezz-e, felvesznek-e, van-e értelme. Ennek a kérdésnek nem igazán van létjogosultsága áprilisban-májusban, hiszen az idei érettségikről ugye már lekéstél, épp most vannak, vagy ha most érettségizel újra ebben az időszakban, akkor sem tudsz már jelentkezni a szeptemberben induló képzésekre.
2016. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Látom nem bírod ki, hogy ne oszd az észt :D Nem kell itt okoskodni és játszani az eszed, én is tisztában vagyok azzal, hogy az idei érettségiről lecsúsztam. Normálisan válaszoltam, hogy miért nem "fura" a helyzetem. Remélem mostmár meguntad és keresel magadnak más elfoglaltságot. Szia
2016. máj. 3. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!