Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Maradjak úgy PhD képzésen,...

Maradjak úgy PhD képzésen, hogy a témavezetőm nem annyira foglalkozik velem?

Figyelt kérdés
A képzésem alatt TDK-ztam, indultam konferenciákon és nyertem is. Az egyetem elkezdésekor már tudtam, hogy PhD-zni szeretnék, mert érzem, hogy nekem való lenne, tudok vele azonosulni, stb. Eddig nem is volt kérdés, viszont elbizonytalanodtam, mert belegondoltam, hogy igazából amiket eddig csináltam, azokat magamnak köszönhetem. Nyilván segített dolgokban, meg hozzájárul a témához és a munkához, de az a "mentor" szerep az valahogy nincs meg. És igazából nem tudom, hogy így megérné e maradni.
2022. jan. 28. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Hányadik évben vagy, hol tartasz publikációs követelmények szempontjából, mik a terveid a PhD utánra és milyen területen vagy?

Nagyjából ezek után lehet korrekt választ adni. Ha "csak" a mentor feeling hiányzik, de jól haladsz, és esélyed van megszerezni a fokozatot, főleg egy olyan szakterületen, ahol a PhD növeli a későbbi karrieresélyeidet, akkor a helyedben kitartanék. Ha igazából csak passzióból kezdtél neki, és tartósan nem érzed jól magad benne, akkor lehet, hogy okosabb abbahagyni. Nehéz mit mondani ilyen kevés információval.

2022. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A PhD-képzésnek egyetlen értelme van: a papír. Vagy azért kezdesz bele, mert úgy érzed, neked kell a doktori cím a neved elé, vagy azért, mert így magasabb szintre ugrasz a bértáblában. Ha ezen két indokból az egyik fennáll, akkor folytasd.
2022. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért tennél ennyire radikális, és a jövődet meghatározó lépést egyetlen témavezető miatt. Ha kutató vagy egyetemi oktató szeretnél lenni, akkor PhD nélkül sehol nem vesznek komolyan. Úgyhogy először más opciókat próbálj meg. Egyrészt bármikor kérhetsz a doktori iskolában témavezető-váltást; ha pedig nincs, aki átvegyen, akkor átkérheted magad egy másik egyetemre is.
2022. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!