Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után ha maradok...

Érettségi után ha maradok technikumra, de idő közben jelentkezem fősulira/egyetemre, és halasztok 1 évet, akkor a technikumon szerzett pontomat tovább viszem? (célirányos a továbbtanulás)

Figyelt kérdés

Idén érettségizem.

Suliban mondtak pár dolgot, hogy lehet halasztani egy évet az egyetemnél/fősulinál, amit meg is kellene tenni elvileg, viszont engem zavar, hogy ha esetleg rosszul sikerül az érettségim, és nincs meg az elegendő pontom a továbbtanuláshoz, akkor hogyan vesznek fel?

Meg mivel korábban jelentkezem, olyan mint ha nem is végeztem volna el a technikumot, amiért kapok még pontot. De ha csak jövő évben jelentkezem, akkor is technikum alatt tudok csak jelentkezni, viszont azt hallottam, hogy mivel nincs meg a papírom róla, hogy elvégeztem, ezért még mindig nem ad pontot. Ilyenkor mi a teendő?

Mert nekem most az jött le, hogy várnom kell 1 évet a technikum után, hogy meglegyen érte a pontom.



2022. jan. 29. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy a jelentkezéskor meglegyen már minden papírod, azt majd tudod pótolni július közepéig-végéig. Gondolj csak bele. Ha csak most érettségizel, akkor is úgy jelentkezel egyetemre, hogy még le sem érettségiztél, azt majd csak később abszolválni. Technikumnál ugyanez a helyzet.
2022. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Idén nem jelentkezel, jövőre igen és mire minden okmányt fel kell tölteni, meg lesz a technikusid és a plusz pontod is.
2022. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm
2022. jan. 29. 22:13
 4/5 A kérdező kommentje:
Tanárok viszont azt javasolták, hogy mindenképpen jelentkezzek még idén, akkor is ha maradok még 1évet, de olyankor ha "véletlenül" felvesznek, akkor mit lehet csinálni?
2022. jan. 29. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:

A sikeres felvételivel csak egy lehetőséget kapsz, hogy továbbtanulj, de nem jár semmilyen kötelezettséggel. Ha nem iratkozol be az adott felsőoktatási intézménybe, akkor a nem éltél a lehetőséggel, és jövőre újra kell jelentkezned, ennyi.

De ha már most tudod, hogy most még nem szeretnél továbbtanulni, akkor ne jelentkezz, mert egy esetleges sikeres felvételivel elveheted más elől a lehetőséget.

2022. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!