Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni általános...

Mit érdemes tanulni általános után, ha sokat akarok keresni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 1. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha számít az előrelépés, az egészség, magas fizetés, kevesebb munkaidő, home office, mellyel külföldön is megállhatod a helyed, akkor csakis egyetemi képzés!


Én azt látom, hogy a diplomás szakmák, mint az orvosi (kevesebb munkaidő, magán klinikán dolgozva), informatikai (programozás, hálózatok, adattudomány, adatvédelem), villamosmérnöki, alkalmazott matematikai irányokat kivéve, egyre jobban telítődnek.

Szóval a fentieket ajánlanám.

2022. febr. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jav. magánklinikán
2022. febr. 2. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általános után valami kétkezi szakmát. Leginkább olyat, amit egyedül, szabadúszóként is tudsz csinálni, és nem túl eszközigényes a beszállás. Sok ilyen van, pl. egy ügyes fodrász is jól keres, de az ablakos, vizes ismerőseim is szépen kaszálnak. Persze nem azonnal megy, mindenképp kell pár év, mire vállalkozóként felépíted magad és a klientúrádat. A vállalkozói lét nem való mindenkinek, de ha munkával kereshető sok pénz a cél, akkor fegyelmezett és jó minőségű munkával ott jöhet a leghamarabb a siker.


Hosszabb távon a diploma is jó út, ahogy az #1 írta, de az több időt és szellemi befektetést igényel.


A kulcs mindenképp az lesz, hogy hogyan "építed fel" magad, azaz mennyire vagy tudatos a tanulásban és kapcsolatépítésben. Én szakgimnáziumban tanítok, és azt látom, hogy azok lesznek sikeresek, akik a szakmai ismeretek mellé több más tudást is begyűjtenek, és már iskolás korukban is próbálnak minél többet a szakmájukban dolgozni. Így rutint is szereznek, lesz kapcsolatrendszerük és munkalehetőségük, amikor kikerülnek az iskolából.

2022. febr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi, mérnöki, matematikai szakok azok, amikkel diplomásként biztosan jól lehet keresni és lesz is munkád. Minden más annyira telítődik valóban, hogy egyre több ráképzés kell, és egyre nehezebb elhelyezkedni bennük. Ha ezek annyira nem, akkor szakmákat ajánlanék, egy aktív lakatos ismerősöm a fővárosban megkeres közel egymilliót. Nyilván nem azonnal és jó szakembernek kellene lenni, de egy vízszerelő barátom is vett már magának saját lakást. Az ízületi betegségektől nem kell megriadni, ha nem a kétkezi munkától jönnek, akkor a sok üléstől. Ezek a munkák amúgy azért is szabadabbak, mert nincs öt főnök feletted, meg annyi munkatárs, hogy állandóan valami vita legyen. Mi egy panel fürdőszobát újítottunk fel, és 1,5 milliót elkértek, én diplomásként semmilyen munkáért nem fogok soha kapni ennyit. Én ha férfi lettem volna, tuti ilyesmi munkába kezdtem volna, nincs annyi stressz meg felesleges egyetem. Nőként azért nehezebb viszont, mert élből a nő sajnos nem ilyen nehézfizikai munkákra való konstrukció (egy fúrót is nehezen bírok megemelni, hát még naphosszat vele dolgozni, kalapálni, stb., sajnos ez van), ugyanakkor a sok fodrász-műkörmös már kifolyik és nagy a konkurencia, így ezt meggondolnám azért. Ja, és kétkezi munkával is simán lehet menni külföldre, sőt, épp azért is van nálunk is hiány ezekből a szakmákból (és vannak az árak az egekben), mert sokan inkább kimennek külföldre időszakosan vagy véglegesen, mert ugyanazt a munkát ötször jobban megfizetik.
2022. febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!