Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy érdemes angolt tanulni...

Hogy érdemes angolt tanulni elkezdeni 50 évesen a nullárol? (Ugy hogy sose ment nyelvtanulás, anno általános és szakközépiskolában oroszbol is folyton kegyelemkettes voltam)

Figyelt kérdés
2020. jún. 11. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a cél? Erős nyelvtani vázra nyelvtudást építeni, úgymond nyelvvizsgaspecifikusan, vagy a beszédre helyezni a hangsúlyt?
2020. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elöször a duolingot csináltam végig, utána meg beiratkoztam egy sima tanfolyamra, rengeteg filmet néztem/nézek
2020. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsődleges cél az, hogy interneten bármiről sokszor annyit elérni, mint most, hogy csak magyarul tudok.


Ugyanakkor azt hinném, nem helyes emiatt csak irásban megtanulni, hanem ha már egyszer tanulok, akkor fontos lenne minden szohoz annak a kiejtési alakját is hozzárendeni, hogy szoban is megértsem ugyanazt. Az nem akkora baj, ha beszélni nem nagyon tudok, elsőre elég, ha "nem tudnak eladni". Gondolom erről a szintről már késöb tovább lehet képezni magam ugy hogy beszélni is tudjak, de ha csak az irott angolt tanulnám meg az szerintem zsákutca lenne, mert minden szot magamban a magyar fontetika szerint jegyeznék meg, vagyis feleslegesen tanulnék meg olyasmit ami értelmetlen. Amugy nem teljesen nulla a tudásom, kb 100 angol szot tudok, aminek a jelentését is ismerem, egy részuket még angol fonetika szerint ki is tudom ejteni, de azt hiszem ez gyakorlatban még egyenlő a nullával.

2020. jún. 11. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Eleinte én is kb így voltam, csak azt akartam, hogy az infókat megértsem. (akkor voltam 58 éves)

Ezért, ahogy írtam, eleinte a neten kezdtem, utána mentem tanfolyamra, ahol a nyelvtant meg a kiejtést is tanították. A filmek meg sokat segítenek a hallás utáni szövegértésben.

2020. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Édesanyámnak sikerült...


Nézzen filmet, sorozatot angolul, angol felirattal. Ha lehet olyat amit már látott párszor.

2020. jún. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. És angol nyelvut magyar felirattal kezdetben?
2020. jún. 12. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Az angol és a magyar nyelv szerkezete eltér, át lesz fogalmazva. Meg inkább a feliratot fogja olvasni, mintsem hogy a hangot hallgatná.


A gyakorlat célja, hogy a szó írásmódja, kiejtése és a szófordulatok megmaradjanak. Az írott szó az angolban nagyon más, nem fonetikus nyelv.


Rajongói vagy automatikusan generált feliratokkal nem lesz jó, youtube rendszeresen félrehall mindent.


Én azt csináltam, hogy ment a siketeknek gyártott angol felirat az angol filmmel/videóval és ha valami új szó volt, megállítottam és kiszótáraztam.


A tartalmat érdemes ismerni, így a kontextus tiszta lesz.


Képregények is lehetnek jók, mert csak a beszélgetések kivonata van írva, a narráció értése általában kicsit nehezebb.


Fontos hogy napi rutinná váljon a dolog.

2020. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!