Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Maradjak 25 évesen még 2 évet...

Maradjak 25 évesen még 2 évet itthon alkalmazott matematikus msc miatt? (Többi lent)

Figyelt kérdés

25/F, van proginfó bsc-m is


A legnagyobb problémám az, hogy lenne külföldön lehetőségem dolgozni, viszont ha kimegyek, akkor biztosan nem lesz alk mat msc-m, mert napi 8 óra munka mellett nem hiszem, hogy lesz időm, meg kegyetlen drága is lenne és fogalmam sincs, hogy felvesznek-e valami közeli egyetemre.

Viszont ha nem megyek ki dolgozni, akkor oda a lehetőségem az álomországomban, és 2 év után viszonylag pályakezdőként próbálkozhatnék barátom segítsége nélkül.

A fentiek mellett pátkapcsolatok terén is igen rossz a szituációm, mert ennyi idősen otthon lakni nem túl imponáló...


Szóval kérdésem adott, ti mit választanátok a helyemben?


Ui:

Nyílván nem egy gyakoris kérdés alapján fogok döntést hozni, de hátha találok valakit aki járt már hasonló cipőben és tudna segíteni, meg szimplán új érveket hallani is jó lenne



2022. febr. 5. 18:10
A kérdező szavazást indított:
Maradjak
Ne maradjak
20 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék, kivéve ha valami miatt nagyon szükségem volna mielőbb erre a papírra vagy tudásra, amit a két év adna.

Két év alatt sokat juthatsz előre az életben.

2022. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kimennék dolgozni külföldre. Ha nincs itt párkapcsolatody akkor miért is maradnál?


Két év múlva is elkezdheted azt az Msc-t. Semmiről nem vagy lekésve.

2022. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ment mindenkinek a zöld!


#1 Tudás és papír is nagyon jól jönne, de jelenleg nélküle is lenne ugye barátom által munkám és sokat is fejlődhetnék.


#2 Csak az a baj, hogy drága lenne nagyon mesterizni külföldön és nem tudom, hogy lesz-e rá kapacitásom. Egyébként teljesen jogos, nem érzem magam öregnek és szívesen megcsinálnám inkább 2-4 év múlva.

2022. febr. 5. 19:59
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Vajon mi mutatna jobban az önéletrajzodban? Egy külföldi munka, ahol megálltad a helyedet (és kapcsolatokra tettél szert), vagy egy msc?
2022. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Baluba ***** válasza:
100%

Közelítsük meg máshonnan is a kérdést: egy külföldi munkával nem tudsz nagyot hibázni. Lehet, hogy nem te leszel a legjobb, vagy nem lesz hosszú karriered, de elindul vele az önálló életed a költözéssel, pénzt kereshetsz, kapcsolatokat építhetsz.

Az alkmat Msc viszont nem móka és kacagás, főleg akkor, ha nem matek alapszakról mész Ha nagyon penge vagy, akkor sem biztos a 2 év, a pótlandó tárgyak miatt. Ha nem vagy teljesen biztos a dolgodban, akkor tudnod kell, hogy a proginfón tanított matekhoz képest ég és föld a különbség, és könnyen lehet, hogy nem neked való.

Ha nem lenne a külföldi munka, akkor természetes, hogy adsz egy próbát az Msc-nek, így viszont én túl nagy rizikónak gondolnám.

2022. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4

Hát igen, erre elég egyértelmű a válasz:)


#5

Matek bsc-ről mennék, szóval alapokkal nem lenne gond (direkt msc-re készítő tárgyakat csinálgattam, nem specializálódtam), így is rizikó lenne? Egyébként az első bekezdésed nagyon tetszik, meg olyan városba/országba mennék, ahova nagy álmom már 19 éves korom óta kiköltözni (még a nyelvet is megtanultam, pedig angol elég lenne eleinte).

2022. febr. 6. 00:24
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Írj egy swot-ot, és könnyebben fogsz dönteni. Én azt érzem, hogy félsz ekkora lépést tenni, nem úgy készültél, hogy ezt a döntést a költözésről most kell meghozni. Ez érthető, párszor belefut az ember ilyen helyzetbe az élete során. Én 45 éves vagyok, azt tapasztaltam, ha olyan nagyon klasszul el van minden tervezve és megy minden a kitalált útján, valami alapvető tényező hirtelen megváltozik, amitől a teljes képletet újra kell számítani. Újratervezés, aztán megy egy darabig megint rendben az adott dolog. Ijesztő először, idővel hozzá lehet szokni. Nálunk a gyerekek körüli dolgok teremtenek ilyen helyzeteket.

Itt neked azt is mérlegelned kell, hogy vajon ilyen lehetőséged lesz-e pár év múlva, ha végzel, vagy esetleg még ennél is jobb helyre is bekerülhetsz ugyanabba az országba?

2022. febr. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Baluba ***** válasza:
92%
Matek Bsc alapján az emberek általában el tudják dönteni, hogy nekik való-e az Msc. Így ha azt érzed, hogy neked való, akkor abban nem sok kockázat van, valószínűleg el tudod rendben végezni.
2022. febr. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 klgh ***** válasza:
100%

A munkának lenne köze a matekhoz?

Azt látom, hogy álomország meg minden, de ha nincs köze akkor sokat fogsz felejteni...

2022. febr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom az értékelemzés módszerét, hogy tudj jól dönteni.
2022. febr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!