Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az alkalmazott...

Mi a különbség az alkalmazott és elemző matematikus képzések között a piacon?

Figyelt kérdés

Ha elemzőként végzek, akkor is be tudok tölteni hasonló munkaköröket, mint az alkmatosok, vagy azért nagyobb hátránnyal indulok?

(+1 kérdés, ha aktuáris képzésre mennék mesterre, akkor oda mennyire lehet elég az elemző? bemutatóvideók szerint elég, de nem tudom, így van-e ténylegesen)



2021. jan. 19. 19:09
 1/1 Baluba ***** válasza:
72%

Az első kérdésre több válasz lehetséges, attól függően, hogy pontosan mi érdekel.


Van olyan állás, ahol ki van mondva felvételi követelményként, hogy jó az alkmat bsc, de nem jó az elemző bsc? Én még nem láttam ilyet, szóval ha van, akkor is nagyon ritka.


Van olyan munka, amihez kevés az elemző tudás, de elég az alkmat tudás? Szerintem nincs. Legtöbbször konkrét tudás helyett képességekre van szükség még a legmatekosabb munkák esetében is, szóval nem mondhatjuk azt, hogy xy nincs tanítva elemzőn, ezért nem tudod a munkát elvégezni.


Van olyan állás, ahol jelentős hátrány az elemző? Van, de nem sok. Leginkább gyakornoki korban fontos, mert ahol a legjobb diákokat keresik, ott meg fogjak kérdezni, hogy miért elemző szakirányon vagy, és ha nincs valami szuper válaszod, vagy nagyon jó interjúd, akkor nem vesznek föl. Teljes idejű, diplomás állásra kisebb a különbség, mert itt a legtöbb állásnál, ahol számítana a különbség (tehát a legjobbakat keresik), ott már az msc is elvárás. Ezekben az esetekben az alkmat és elemző bsc egyformán “kevés”.


Elemzőről mesterre menni szívás, akár alkalmat mester, akár BPM bármelyik szakiránnyal. Felvételiként elfogadják az elemzőt, de lényegében a mesterképzés törzsanyagával párhuzamosan bepótoltatják azokat a tárgyakat, amik hiányoznak az elemzőn (az alkmatot vagy elméletet végeztek, azoknak helyette szabad matematikai kredit van). Ha a terved az msc megszerzése, akkor az elemző a nehezebb út 5 évre nézve, hiába könnyebb az első 3 év.

2021. jan. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!