Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felejtsem el a járműmérnök...

Felejtsem el a járműmérnök szakot?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek az autók, főképp a technikai részük. Középsuliban eléggé elhanyagoltam a matek, fizika tanulását, csak legyen meg alapon, szedtem össze a hármast is, tojtam bele, mi tagadás. Nem vagyok rá büszke, kicsit se. Érdemes lenne elmennem külön órákra matekból? Vagy felejtsem el az egészet? Olyat is hallottam, hogy valaki minden évben bukásra állt matekból, aztán végülis elvégezte a járműmérnökit, bár nem tudom ez mennyire hihető. Érettségim van már, 4 éve.
2022. febr. 5. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen, érdemes, feltéve, hogy komolyan gondolod, egyébként csak pénzkidobás lesz, nem is kevés.
2022. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, a szorgalommal, kitartással nem lesz gond, csak a múlt történései miatt van még bennem ez a bizonytalanság.
2022. febr. 5. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szak ugyanis nehéz, vért izzadtak az ott lévő ismerőseim, pedig a két legjobb eredménnyel végzők voltak az évfolyamon.
2022. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Érdemes lenne elmennem külön órákra matekból?"


Erősen ajánlott. Gyakorlatilag függvényekkel fogsz dolgozni orrvérzésig.


Tananyagba belenéztél már?

[link]

2022. febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge négyes matekos voltam ès mèrnök lettem. Első félévben hajszálon múlott, hogy feladjam közel volt a kibukás. De utána eljártam magán zh felkèszìtőkre, bejártam több órára is hátha vmelyik tanártól majd jobban megértem az anyagot, tanultam netről ès mindenhonnan ahonnét lehetett. Mérnök lettem. Utolsó matekos tàrgyam jeles volt, pedig matek 1 elsőre bukta lett. Kitartás és akarat kérdése. Még második félévben is sokszor feladtam majdnem de jó, hogy nem tettem. A képzés közepe fele már jöttek a szép eredmények, felvettem a lépést. 5 éve mérnokkent dolgozom.
2022. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze ezerszer feladhattam volna. De az lebegett a szemem előtt: Mi van ha 40 évesen is egy gépi sor mellett állok majd, és hugyozni, netán xarni is akkor mehetek majd ki ha szól a csengő, vagy ha a műszak vezető méltóztatik kiengedni? Nah az igazán megalázó, nem egy két bukott vizsga.
2022. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Haaz autók érdekelnek, szerintem nem a jó szakot választottad. Ez inkább gépész/nechatronika, mint jármű.
2022. febr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*m
2022. febr. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!