Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedésmérnöki vagy járműmé...

Közlekedésmérnöki vagy járműmérnöki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan döntenem kellene az egyetemi szakválasztást illetően és eközött a 2 szak között vacilálok. Tudom, hogy a jámrűmérnök eléggé "fizikás" és ők inkább műszaki tervezéssel és szimulációkkal/teszteléssel fognak foglalkozni, míg a közlekedésmérnök inkább folyamatokat fog tervezni, közlekedési csomópontokat fog optimalizálni és esetlegesen a menetrendek megfelelő tervezésével is foglalkozik.

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik a jobb? Melyik az a szak amelyikkel később könnyebb elhelyezkedni? A válaszaitokat előre is köszönöm! :)

(Matekból 5-ös, míg fizikából 4-es vagyok gimiben, mindkettő emelt szinten)



2021. dec. 16. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Járműmèrnök. Közlekkel jóval több az állam közeli munkahely a versenyszféra rovására ami nekem fizetéseket tekintve hátrányos lenne.
2021. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Az autóipar toporog egyhelyben. A covid is betett neki. Ha talál is munkát, a kezdőtől fognak legelsőként megszabadulni ha gebasz van.


Kérdező: azt a szakot válaszd amelyik jobban tetszik és közelebbnek érzed magadhoz.

2021. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nektek esetleg van személyes tapasztalatotok valamelyik szakkal?
2021. dec. 20. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Jàrmű!
2022. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3: én beszéltem anno pár közlekes bsc diplomással akik éppen gépész mscre jártak. Legalább 10x több àllaslehetősből tudnak majd válogatni ès jellemzően versenypiacon működő cégek közül több fizetésért. Mondjuk eléggé megszìvták mert asszem egy rakat kreditet is pótolniuk kellett a gépész bscről.
2022. jan. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!