Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Városmajori gimikről mi a...

A Városmajori gimikről mi a véleményetek, tudna írni tapasztalatokat, aki jár vagy járt oda?

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Erősnek mondják...
2022. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én most odajárok ha van valami kérdésed írj rám
2022. febr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég régi a kérdés, talán már nem is aktuális de hátha valakinek hasznára lesz a válaszom.


Én 2015-ben érettségiztem a Városmajoriban. Mivel az ország egyik legkeményebb gimijéről beszélünk így talán nem meglepő, hogy nagyon jól kell tanulni ahhoz, hogy bekerülj és bent is maradj.


Én nagyon jó alapokkal mentem oda 14 évesen és a Major is nagyon jó alapokat adott az egyetemi továbbtanuláshoz. 88 pontos írásbelivel és kitűnő tanulóként mentem oda, engem szóbeli nélkül felvettek anno. De igazából 4,5-ös átlagtól és nagyjából 70 pontos írásbelitől felvesznek - már persze ha a szóbelin is jól teljesítesz. Nagyon összetartó a közösség, a tanárok is fantasztikusak. Én amúgy eleinte a VII. kerületi Madách Imre Gimnáziumba szerettem volna menni, de nem bántam meg, hogy végül a Városmajori mellett döntöttem. Nagyon jó az iskola közössége, a tanárok is fantasztikusak és nem mellesleg nekem az épület és annak jó elhelyezkedése is nagyon tetszett.


A tapasztalatom az, hogyha valaki tanulós típus akkor bírni fogja. Igaz nem volt jellemző, de azért voltak páran a suliban közismert emberek gyerekei, akik feltételezhetően protekciósok voltak, ők nem is igazán hozták a suliban elvárt szintet. Összességében szerintem megéri oda menni, de tényleg csak akkor ha szereted a versenyistállókat. :)

2022. aug. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!