Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE levelező jogra átlagban...

ELTE levelező jogra átlagban hány évesek járnak?

Figyelt kérdés

Illetve másik kérdésem az lenne, hogy általában jobb módúak járnak oda úgymond? Vagy teljesen vegyes?


Korosztályt tekintve pedig gondolom 30-40-esek az átlag? Levelezőn.



2022. febr. 9. 03:13
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Megkérdezhetem, hogy neked miért fontos ez? Talán társat akarsz találni a többi hallgató között?


Az biztos, hogy nem elsősorban jómódúak járnak az ELTE-re, akárcsak bárhova az országban. A tipikus levelezős hallgató valahol dolgozik, többségében van már társa, s épp azért vágyik jogi diplomára, mert szeretné többre vinni, hogy megteremtse az anyagi biztonságot magának és a családjának. Sok közöttük az albérletes vagy a kis panellakásban lakó. Akit egyébként is felvet a pénz a szülők tehetőssége miatt, az vagy nappalira jár, vagy egyáltalán nem jár jogi egyetemre. Levelezőre épp azért járnak az emberek, mert meg kell élniük valahogy, s ezt munka nélkül nem tudják megoldani. Levelezős hallgatónak lenni leginkább anyagi kényszer eredménye.

2022. febr. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem csak idősebbek , én nappalin is tanulok és most levelezőre jelentkeztem mellette ,vannak barátaim akik szintén így csinálják. Egyébként megtudom érteni a levelezős dolgot mivel valóban több idő marad munkára is, azonban abba érdemes belegondolni , hogy a kemény munkás napok után mennyi ereje van az embernek keményen tanulni .
2022. febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Még a nappalisok között is elég nagy a szórás. Volt olyan csoporttársam, aki 44 évesen úgy döntött, hogy ő akkor most visszaül az iskolapadba, mellette online webshopja van, azt tudja csinálni a maradék időben, így jött nappalira. A levelezősök között sokan csak azért jönnek, hogy magasabb bérszintre kerüljenek, de nem akarnak munkát váltani, csak a papír kell nekik. Na ez az ELTE-n pont nehéz falat, mert a levelezősöktől takkra ugyanazt a szintet várják el, mint a nappalitól (ami amúgy nem baj, mármint nyilván ne legyen különbség képzettség szempontjából, viszont a levelezősökkel kb. semmit nem foglalkoznak. Én nappalis vagyok és sokszor felháborító, mikor hallom, hogy az olyan tárgyakból mint a pp vagy a munkajog nincs szeminárium, konzultáció elvétve, a hatálytalan előadásanyagot hallgasd, ja de a követelmény ugyanaz).


Na nem térek el a tárgytól. Szóval az életkor az így elég változatos nem csak levelezőn, de nappalin is. Az anyagi helyzet is teljesen változó. Van azért a burzsoázia, villan a Mcbook, Rolex óra, Armani öltöny, Hermes övvel. Viszont a nagy átlag pont hogy nem ilyen. Mindenki a lehetőségei szerint csinosan jár be. Ha mondjuk (precovid, amikor még volt előadóban előadás) volt 3 előadásom zsinórban, én úgy bementem pulcsiban, mint a huzat, hogy ne legyen kényelmetlen. Ha csak 2 szemináriumom volt, akkor meg egy inget farmerrel.

2022. febr. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valaki azért tudott válaszolni is a kérdésre, köszi. :)


Ez az első komment nagyon jó volt. :))

Nem párkeresési céllal kérdeztem, hanem, hogy 32 évesen öregnek számítok e ott.

Második kommentelőnek meg: tudom mi az a levelező életmód, 2x már kijártam, ez lesz a 3.

2022. febr. 9. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Kedves kérdező! Ez esetben nem értem a kérdést . Mivel neked van tapasztalatod a levelezővel , így tudnod kellene , hogy pont annyira véletlenszerű bármely levelezőn lévő képzésnek az életkor összetétele mint a jogon. A másik , miért fontos valakinek az anyagi helyzete egy egyetemen?xd Attól mert valaki jómódú nem lesz paraszt vagy beképzelt , ahogyan a szerényebb sem biztos, hogy kedves és nyitottabb . Lehet ahova te mész ott mindenki előkelő lesz , de lehet mindenki szerényebb életvitelt folytat, vagy vegyes . Nem szabad anyagilag kategorizálni az embereket , mivel az csak egy látszat , de nem lehet róla megmondani , hogy milyen is az egyén. Igen tudom nem ezt írtad , de nem értettem a kérdésnek az okát , pusztán ezért írtam.
2022. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen sehol nem vagy öreg, max az ovis általános iskolás gyerekek közt. Ha tanulni szeretnél, ez ne tartson vissza.
2022. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elsős vagyok az ELTE-ÁJK jogon levelezőn, 32 év fölött van az átlagéletkor az én meglátásom szerint.
2022. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!