Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hatalmas dilemmában vagyok,...

Hatalmas dilemmában vagyok, nem találom a megoldást. Ultrahosszú leírás lejjebb?

Figyelt kérdés

Gimi után voltam egy 2 éves okj képzésen majd egy tanfolyamon, így van kettő államilag elismert szakmám. Ezek után foszk-ra mentem és most annak az utolsó félévét teljesítem. Ha sikerül ötösre elvégeznem akkor fel fognak venni alapszakra remélhetőleg. Ugye most van a jelentkezés, és egyáltalán nem tudom mi tévő legyek. Egy nagyon jó munkahelyen dolgozok most szakmai gyakorlat miatt, viszont kérdéses, hogy majd ők szeretnének-e foglalkoztatni a gyakorlat lejárta után. Egyelőre még csak 3 hete dolgozom ott, alig-alig csinálok valamit, nagyon kezdő vagyok és izgulok ezért előfordul, hogy alapvető dolgot megkérdezek vagy néha hibázok. Ezen próbálok változtatni.

Államilag támogatott képzésben szeretnék részt venni, a pontokat pedig foszk oklevélből számítanánk. Ezt nem minden iskola fogadja el, összesen kettő Bp-en. Megjelölném mind a nappalit és a levelezőt is, de a hatalmas kérdés, hogy melyik legyen előbb? Nappali vagy levelező?


Előnyei a nappalinak: jobban benne vagyok a tanulásban, többet tudok a tanulással foglalkozni, mellette tudok diákmunkázni ami rugalmas, így talán könnyebb lehet, tanárokkal nagyobb a kontakt, több idejük van átadni az anyagot?!


Hátrányai: 23 éves vagyok és már a foszk-ra is úgy kerültem be, hogy idősebb voltam a többieknél, bár nem egyedül voltam ennyi idős de jellemzően 18-9 évesek voltak. Csak pár év korkülönbség de nagyon éreztem rajtuk, hogy most kerültek új városba, szülők hatására járnak ide nem pedig maguk miatt. Én is ilyen voltam régebben, csak a buli érdekelt akkor, de 2 év múlva meg már tudtam, hogy na mit szeretnék tanulni és mit szeretnék dolgozni sőt azt is, hogy kb.hol.. és most ott dolgozom. Nem jöttem ki jól velük mert sz@rtak a feladatokba és mások helyett kellett dolgoznom ha mondjuk csoportmunka volt és 99,9%-ban az volt. Aztán utólag örültem mikor jól sikerült a feladat amit készítettem, mert így ténylegesen tudtam, hogy az amit csinálok az jó és magam miatt jó. Most ha bekerülnék újra elsős lennék, ugyanez lenne ebben biztos vagyok!! Nagyon nem szeretném!! Nagy visszaesésnek is élném meg, hogy már van fogalmam arról amit tanulunk, van munkatapasztalatom több területen is, de főként a mostanira gondolok, és visszaülök a padba olyanok közé akik csak úgy ott vannak, mert anya-apa megmondta, hogy ott kell lenni. (Voltam ilyen helyzetben, nem ítélkezem) Na meg nem is vagyok már annyira fiatal, szeretnék normális fizetést és pénzt keresni, illetve nem szeretném a mostani munkahelyemet feladni. Szeretnék már félretenni és függetlenedni teljesen. Diákmunkás bérből nem tudtam teljesen anyagilag függetlenedni. (Eddig diákmunkáztam és nappalin tanultam). Több éve együtt élek a barátommal, háztartást is vezetek és már foglalkoztatnak ilyen témák, hogy lakás, majd esküvő és család. Ezekhez pedig pénz kell.


Levelező előnye: LEHET, hogy tudnék mellette dolgozni, lenne normálisabb fizetésem, nem kell annyira tartani a kapcsolatot a csoporttársakkal, nem kell annyit utazgatni.


Mindkét egyetem kb. 1 órára van csak oda, majd vissza is 1 óra hossza.


Levelező hátránya: nem tudom, mennyire támogatná a munkahelyem (ha felvennének a gyakorlat után) hogy péntekenként oktatásom lenne, illetve szombaton (néha hétvégén is kell dolgozni). Nem tudom mennyire tudják átadni abban a pár órában a tananyagot a tanárok, mennyire tudok kérdezni. Sok időt kellene belefektetnem a tanulásba is, mert sok olyan tárgyam lesz amit csak gyakorlás útján lehet elsajátítani. Félek, hogy nagyon nehéz lenne a full time munka és az egyetem együtt. Az is baj, hogy a munkahelyemen 10-18-ig van a munkaidő és ezzel elmegy az egész napom, néha a hétvégém is ha akkoris dolgozni kell, mikor lenne időm tanulni?


Tegyük fel azt mondja a munkahelyem, hogy maradjak. Ha nappalin elkezdeném akkor egy félévet végig kell csinálnom nappalin, és csak utána tudok váltani, tehát a munka off, legalábbis fél évre tuti..


Levelezőről át lehet menni nappalira? Ugye itt a férőhelyekkel is gond lehet.


Bocsánat, nagyon kétségbe vagyok esve.



2022. febr. 9. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakról van szó?

Mi lenne ha beírnád a jelentkezéskor az összes lehetőségedet és amikor már tudod, hogy pl a gyakorlati helyed támogat vagy nem, akkor megváltoztatod a sorrendet vagy törlöd? Egyszer lesz majd ilyen lehetőséged valamikor június táján.

2022. febr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A korod miatt ne aggódj. Én is 23 évesen mentem egyetemre és voltak velem egyidősek is. Valamint idősebbek is és mindenki teljesen normàlis volt. Bàr ez emberfüggő is. Azt tudom javasolni én is, amit az első vàlaszoló.
2022. febr. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A korom miatt csak azért aggódok, mert szeretnék pénzt félretenni meg lakást venni és minél később kezdem el annál kevesebb rá az esély, hogy valaha tudok venni egy kis lakást is akár. Köszönöm a választ, aranyosak vagytok!
2022. febr. 10. 10:22
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Meg kell beszélni a munkahellyel, hogy milyen lehetőségek lennének.

2. 3 hete vagy ott, egyáltalán nem biztos, hogy marasztalnának, és az sem, hogy hosszú távon megfelelne neked.

3. Nappali könnyebb lenne, 3 év nem a világ, inkább most, mint 10 év múlva.

4. A korod nem számít (sem az egyetem, sem a pénzgyűjtés szempontjából), 23 vagy, nem 83.

5. Most írd meg mindkettőt, még van 4 hónapod sorrendet módosítani. Addig még sok minden eldől, pl. ezen a munkahelyen is. Én csak a sorrendmódosítási határidő előtt max. 2 héttel hoznám fel nekik, hogy mit szólnának hozzá.

2022. febr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!