Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség egy "nehéz" és...

Mi a különbség egy "nehéz" és egy "könnyű" egyetem között?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom azt, hogy pl nem bírják az ELTE-t, vagy a BME-t, kibuknak, utána elmennek máshova, és ott simán elvégzik a szakot.


Nem ugyanaz a követelmény? A diploma az nem diploma? mint pl az hogy a középsuliban az érettségi központi, és mindenkinek ugyanannyit ér,attól függetlenül hogy hol szerezte?


Ha létezik nehezebb egyetem, akkor az miben nyilvánul meg? Több tananyag? szigorúbb tanárok?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2022. febr. 10. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Abban nyilvánul meg, hogy ha mindent is elmondasz, akkor talán kapsz egy 3-ast, míg a könnyebb egyetemeken feleannyi tudásra is megadják akár az 5-öst is.


Ez persze általában nem egyetemfüggő, hanem tanárfüggő, de valahogy a „szadista tanárok” azért egy helyre szoktak kerülni.


Egyébként szerintem az ELTE TTK-n korrekt a tanárok nagy többsége, nem annyira nehéz elvégezni a szakot. Mondom ezt úgy, hogy én is „kibuktam”, csak nálam sajnos családi okok szóltak bele a tanulmányaimba.

2022. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A BSc tantervre vannak viszonylag erős megkötések, hogy mit kell tanítania az egyetemnek, de ettől még a számonkérés szigora eltérhet, eleve nem központi, hogy milyen ZH-k, vizsgák vannak. Két tanarnál is nagy eltérések vannak ebben, nem hogy két egyetem között.


Egyébként vidéki egyetemen gykaran van, hogy még a BME-hez képest is nagyobb a kiszórási arány, de a hallgatói állomány eleve rosszabb.

2022. febr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Full tanárfüggő minden az egyetemen.
2022. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
A különbség ugyanaz, mint hogy középiskolák és általános iskolák között is vannak "gyengébbek" és "erősebbek". A nagy múltú, jó hírű iskolákban/egyetemeken öngerjesztő a folyamat, hogy több embert s ezzel együtt nyilván több tehetséges embert is vonzanak. Meg lehet (meg kell) tanulni bármit bárhol, de pl. mégiscsak privilégium, ha neked van lehetőséged személyesen hallani az anyagot egy olyan szaktekintélytől, akinek amúgy a könyvéből tanítanak az összes többi egyetemen is. Budapest mint főváros, legnépesebb város, gazdasági-kulturális stb. központ mindig több lehetőséggel kecsegtet vidékhez képest.
2022. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xp ali ***** válasza:
Lehet rossz szakválasztás is. De az ELTE pl nagyon elmélet orientált, mert tudományegyetem és kutatókat képez. A BME is kemény, már ami a műszaki szakokat illeti. És igen, lehet h máshol simán boldogul, aki kibukik de nem biztos h azért mert buta, hanem mert neki más stílusú oktatás, más tudás jobban fekszik. Buknak ki sokan más egyetemekről is, nem csak az ELTÉről. Van 2 ELTÉS diplomám, és egy nem ELTÉS is és más egyetem tanulmányi ügyivel is képben vagyok.
2022. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
100%
A "nehéz" egyetemeken a minimális tudás nagyobb, amire diplomát adnak. A tudás megszerzése kb. hasonló erőfeszítés egy adott embernek, bárhol is csinálja. A nehéz egyetemek diplomája garantál egy minimum szintet, de ez nem jelenti azt, h máshol ne lehetne uazt a szintű tudást elérni. Az ELTÉs vizsgákon viszont sokszor azt nézték, hogy van-e olyan, ami fontos és nem tudod. És ha van, akkor bukta. Máshol jobbára azt nézik, hogy tudsz-e eleget a 2eshez, 3ashoz, stb. Olyat már mondjuk hallottam, h vki kibukott az orvosiról, és az eltén a biosz jól ment neki. De más egyetemről kibukottaknál ilyet nem hallottam. És olyat is hallottam, hogy az eltéről v BME-ről bukott ki és más egyetemen még attól jól teljesített. És olyat is, h nem vettek fel vkit az orvosira, de 1 év ELTE biosz után már igen. Kedd éjfél a jelentkezési határidő, csak okosan. :)
2022. febr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!