Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes megpróbálnom az...

Érdemes megpróbálnom az egyetemet, valaki segítene mi a különbség 2 szak között?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, lehet később belevágnék egy alapképzésbe valamelyik egyetemen és szeretném megtudni egyáltalán van-e értelme gondolkodnom rajta vagy engedjem el?


Van egy emelt okj-m, logisztikai és száll. ügyintéző szakmám, valamint egy targoncás végzettségem és van tapasztalatom ezen a területen, ezért gondoltam lehet érdemes lenne tanulni még. Idén raktam le egy középfokú angol komplex nyelvvizsgát is. Az érettségim nem lett valami jó, sajnos csak fizetősre tudnék járni (ha felvesznek), mert 294 pontom van csak.


Gazdálkodás és menedzsment valamint a Kereskedelem és marketing irányba mennék, de nem jöttem rá mi a különbség a 2 között, mivel majdnem hasonlóak a tantárgyak.



2022. jan. 5. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Emelt szintű érettségid is van?
2022. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos, viszont angolból nem lenne vészes az emelt, azt megoldom.


A 2 szakra, elég egy választott emelt is, ahogy olvastam.

2022. jan. 5. 18:24
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Gazdálkodás és menedzsment szak és a kereskedelem és marketing szak első évben teljesen ugyanaz (ahogy a többi gazdasági szak, pl pénzügy, turizmus is)

Később a kereskedelem és marketing szakosok tanulnak specifikusabb,szakorientáltabb dolgokat is, a gazdálkodásosok pedig a gazdasági szakokból tanulnak mindenhonnan egy kicsit. Pénzügyes,számviteles,marketinges,turizmusos tárgyak vegyülnek, ez egy általános közgazdasági szak, a kereskedelem és marketing pedig specifikusabb. Mindkettőről tudsz kb bármilyen gazdasági mesterre menni. Ha még nem döntötted el,hogy mi érdekel,akkor célszerű a gazdmen, ha tudod,hogy a kereskedelem és marketing érdekel,akkor célszerű arra jelentkezni,bár ha meggondolod magad később sincs semmi gáz, ez is egy közgazdász szak, innen is tudsz másik mesterre menni.

2022. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos leírást, ment a zöld.


Meglátom még, melyik lesz, ha felvesznek persze, de úgy érzem megvan az eszem hozzá, csak még kicsit érik a fejem :)

2022. jan. 5. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!