Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy a matematik...

Miért van az, hogy a matematikából jó vagyok informatikából pedig nem?

Figyelt kérdés
Az alapokat értem, ami kapcsolódik a matekhoz, de ha már valami komolyabb programot kell írni az már nem megy, nem értem a működését.

#matematikainformatika
2022. febr. 10. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert 1. nem megfelelő forrásból tanulsz, 2. nincs, aki bevezetne lépésről-lépésre, és ha nem stimmelnek az alapok, akkor nem áll meg a vár sem.
2022. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az "alapok" és a "komolyabb program írása" között elég nagy szintkülönbség van:) Ez nem azt jelenti, hogy ne lennél jó belőle, de 1-ről nem lehet kapásból a 200-ra ugrani.
2022. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem gyakorolsz eleget.
2022. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor alsó tagozatban jól ment a matek, akkor sem értetted volna az integrálást. Fokozatosan kell ebben is haladni és sokat gyakorolni. Nem valami extrém művészet ez, logika, mint a matek. Ha az megy, ez is fog.
2022. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem gyakorolsz eleget, azaz gondolom konkrétan semmit. Illetve az iskolában próbálod megtanulni nem a youtuberól. Mert valójában nem is érdekel téged.
2022. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert nem kell hozzá extrém szinten matek.

Problémamegoldó képesség kell, nem integrálszámítási és egyéb hasonló tudás.

Az hogy valaki jó matekból abszolút relatív...

Aki alkalmazott matekon van, arra ez igaz is, és aki erre szenteli az élete egy részét, de aki csak gimiben végig tolja 5-tel az egészet az még nem jelent semmit.

2022. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!