Szerintetek ha nem tudom eldönteni/nem találok magamnak megfelelő mesterszakot, akkor érdemes inkább félretenni addig a tanulást, amíg ki nem találom?

Figyelt kérdés
2022. febr. 11. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol tartasz most, végzős vagy alapszakon vagy gimis vagy?
2022. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, mert lehet, hogy feleslegesen mennének el a támogatott féléveid.
2022. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1: Nem, már "öreg" vagyok. Befejeztem az alapszakot is, meg már belekóstoltam ebbe-abba, csak életeleji válságban vagyok. Valszeg túl magasak az igényeim, vagy nem tudom, de mindenesetre nagyon szkeptikus vagyok a legtöbb szakkal kapcsolatban, eléggé egy biznisznek látom a felsőoktatást, ahol a legtöbb helyen nem kapsz érdemi tudást. Ezért akarom letisztázni jobban, hogy mit akarok, és abban jól elmélyedni, hogy már egy kész tervvel menjek mesterre. Máskülönben csak kb. kapcsolatépítésre jó.
2022. febr. 11. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen területen tanultál eddig/szereztél már tapasztalatot?


Amúgy én is így vagyok vele, de a környezetem nyaggat, hogy most van lendület, ne hagyjam, hogy beszippantson egy multi. Viszont teljesen egyetértek veled, kell a tapasztalat. Valójában gimi után, alapszak választásához sem ártott volna, mert oda is sokan 0 tapasztalattal és realitásérzékkel mennek. A mester előtti dilemma talán annyival jobb, hogy már nagyobb a rálátásunk a felsőoktatásra és a szakmára, volt gyakorlat is és mégis csak van a zsebben egy diploma, ami piacképesebb az érettséginél.


Te hogy látod, mivel érdemes tölteni ezt a gondolkodási időt, ami előrébb visz a döntésben? Önmagában az idő nem oldja meg.

2022. márc. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!