Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol a jobb a járműmérnöki...

Hol a jobb a járműmérnöki képzés a BME-n, Győrött vagy esetleg Kecskeméten?

Figyelt kérdés
Jelenleg 4-ed éves leszek a BME-n de, hogy is fogalmazzak... nem érzem sajátoménak ezt az egészet. Nem úgy sikerült az elmúlt félévem ahogy elterveztem és egy kicsit elgondolkodtatott. 3 tárgyam nem sikerült. Nem gondolom magam nagyon okosnak, de annyira hülyének se ahogy sikerült. Én a szivatást érzem az egészben és engem túlzottan nem motivál az, hogy tanulok, próbálkozom és erre fel még (direkt) szivatnak is... Hőtan laboron amiért engem 2-szer is meghúztak (meg még pár embert) az a félév vége felé már oké volt... És igazából nem is ilyen tárgyakkal van a gond mint az Analízis A3, mert az sikerült, inkább a fent említett hőtan, mecha, Járműszerkezet (itt csak magolni kell az eljárási formákat, meg rajzokat (kb 150-250 oldal)) és ez nekem nem nagyon megy. Kérdésem az lenne, hogy más-e a helyzet Győrött vagy Kecskeméten ugyanezen a szak kapcsán? Az autókat szeretem (bár ha itt kéne megtudom mi az azt hinném, hogy ez csak egy mítosz és max a mesében léteznek), viszont az elmúlt félév elgondolkodtatott azon, hogy lehet, hogy váltanom kéne, viszont mégegyszer nem szeretném benézni, úgy mint most ezért szeretném kérni a tapasztalataitokat, véleményeteket.

2022. febr. 13. 13:25
 1/5 A kérdező kommentje:
*4-ik féléves :D
2022. febr. 13. 15:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Győrben is van pár alapozó tárgy ami minden mérnök szakon van szinte, és ilyen ezer fős torlódások is vannak szinte. Pl: informatika néven Excel Macro programozás meg mégy pár hasonló tárgy. Ezeket leszàmìtva amúgy jókat hallottam a képzésről. Óbudai nem érdekel? Egy sima gépész bscről is el lehet menni járműves szakirány vagy msc fele. Arról a suliról jókat hallottam. Papírt meg max első munkahelyen nézik, mondom ezt mérnökként. Utána már meg sem nézték nekem, szóltak hogy ne is vigyem, de a munkatapasztalatom viszont sokkalta jobban érdekelte őket.
2022. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudsz említeni pár alapozó tárgyat? Őszintén szólva engem ez a szak itt a BME-n teljesen kinyírt, úgyhogy ha váltanék akkor már majdnem biztos, hogy erre vagy ehhez hasonlóra. Alapból azért jelöltem ezt és nem sima gépészt, mert az autók/motorok érdekelnek. Ezt a félévet még itt lehúzom, és az alapján döntök a jövőről. Az a baj hogyha itt nem javul a helyzetem, nem tudom, hogy megérné-e megpróbálnom ezt az egészet Győrött, mert feleslegesen elcseszni még egy félévet/évet nem szeretnék (sajnos volt már elég). Óbudai B tervként opció csak a mérnökinformatikus szak.

Köszönöm szépen a választ és hogy abszolút rendes stílusban írtad, nagyra értékelem❤️

Ha nem túl indiszkrét a kérdés azt megkérdezhetem, hogy te milyen szakot végeztél és melyik egyetemen?

2022. febr. 13. 23:50
 4/5 A kérdező kommentje:

*erre vagy ehhez hasonlóra nem

(Egyébként a felvin be lesz jelölve Győr ha időközben megváltozna a véleményem)

2022. febr. 13. 23:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Győrben végeztem építész mèrnökként. Èn csak arról tudok beszámolni amiket hallottam gépész és egyéb ismerősöktől anno. Lehet az lesz a legjobb ha valaki jelentkezik onnét jarmű szakról
2022. febr. 14. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!