Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott matematikus vagy...

Alkalmazott matematikus vagy mérnökinfó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Friss gépészmérnöki diplomával rendelkezem, szeretnék elmozdulni kicsit más irányba.

Igazából ahol dolgozom, ott rengeteget adna, ha lenne egy algoritmuselméleti alapom.

Emellett másodállás is szóba jöhet szerencsére a jelenlegi munkám mellett.

A kérdésem, hogy ti hova jelentkeznétek MSC-re a helyemben. Alkalmazott matematikusról csak olvasás szintjén tudok, nincs senki a környezetemben, aki ilyet végzett. Viszont a matematika mindig is nagy szerelmem volt, és csak jókat hallottam a szakról...



2022. febr. 14. 08:58
A kérdező szavazást indított:
Alkalmazott matematikus
Mérnökinformatikus
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, az alkalmazott matematika mesterszak mennyire menne neked, ha nem matek az alapszakod… azért a mérnök szakon nincs annyi bizonyítás és matematika elmélet, mint egy matek alapszakon, nem? Szerintem a mérnökinformatika járhatóbb út.
2022. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinformatikusként mentem alkalmazott matekra, egyáltalán nem vészes. A mesterszakok többsége sokkal lazább, mint az alapszakok többsége, nem baj, ha nem matek alapszakról mész egyáltalán.


A kérdés inkább az, hogy mi érné meg a karriered szempontjából. Mivel akarsz foglalkozni a későbbiekben?

2022. febr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 Értem az érveid, valamennyi kétely bennem is van emiatt. Véletlenül a félig hasznos gombra nyomtam, bocs.


#2 Melyik egyetem?

A jelenlegi munkám mellett mindenképp valamilyen rugalmas munkaidős munka kellene. Szabadidőm (hétfőtől péntekig) sok van.

2022. febr. 15. 10:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3

Ez nem válasz. Milyen területen akarsz dolgozni, mivel szeretnél foglalkozni? A céljaidnak megfelelően kell választanod mesterképzést. Összebugázni valamit, majd azzal boldogulni, esetleg rájönni, hogy ahova az előnyös, nem is szimpatikus neked, szerintem időpazarlás.

2022. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmazott matematikus szak a matekról szól, programozni alig tanítanak. Lehet egy-két tárgyad az algoritmusokról, és kifújt.

A mérnök informatikus az gyakorlatiasabb. Ha erős elméleti hátteret szeretnél, akkor a programozó informatikust ajánlom - de abból inkább a Bsc-t. Msc-n már feltételezik, hogy rendelkezel megfelelő alapokkal, úgyhogy nem tanítanak algoritmizálni, hanem különféle matematikai hátterekkel tömik a fejedet.

2022. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Banki szektorban elemzőként szeretnék elhelyezkedni (ez a fő célom), de akár valamely ipari folyamat modellezése, adatelemzés. Előbbiről nincs túl sok infóm, mennyire lenne könnyű állást találni, utóbbira pl. jelenleg is van nyitott pozíció a jelenlegi munkahelyemen.
2022. febr. 17. 08:46
 7/9 A kérdező kommentje:
* adatelemzés is érdekelne.
2022. febr. 17. 08:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem inkább alkmat. Vagy valami gazdaságibb irány, de nem mérnökinfó.
2022. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha banki elemzés érdekel, akkor vagy az alk. matek, de méginkább a banki és biztosítási mesterszak, vagy elte survey statisztika és adatanalitika mesterszak a jó. Sajnos Magyarországon nincs se statisztika se kifejezetten data science mesterszak, ami erre a legjobb lenne. De a banki és biztosítási matek kifejezetten erre való.
2022. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!