Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villanyszerelő tanfolyam...

Villanyszerelő tanfolyam munkáltató által?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, és a jelenlegi munkahelyemen el akarnak küldeni villanyszerelő tanfolyamra, ami már 2 éves lesz, de semmi konkrétat nem lehet tudni az indulásról, és magáról a tanfolyam részleteiről sem. Fizetné a cég, és amíg suliban vagyok, nem kellene bemennem dolgozni sem. Na most a probléma ott kezdődik, hogy túlzottan nem érzem azt, hogy lenne ehhez a villanyszerelős dologhoz affinitásom, viszont ha nemet mondok, elképzelhető, hogy új munkahelyet is kereshetek.

Ti elvégeznétek? Vagy keressek inkább mást, és engedjem el ezt az évekig tanfolyamra járok dolgot?


2022. febr. 16. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
mindenképpen kurrens szakma - de ha nincs hozzá affinitásod ..... Kétséges, hogy megszereted-e...
2022. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nincs akivel leülhetnél erről beszélni? Mert pl ne h az legyen, hogy olyan szerződést íratnak alá veled, hogy ha nem szerzed meg levonják tőled a tandíjat.


Szerintem nem járnál vele rosszul

2022. febr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

A villanyszerelés az nagy felelősség, hanyagul végzett szerelés után előfordulhat (halálos) áramütéses baleset és/vagy elektromos tűz.

Ha egyáltalán nem érdekel és nincs kedved csinálni, akkor szerintem ne kezd el!

2022. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem érdekel kinszenvedés lesz, szakmai számolások, elektrotechnika, szabványok ismerete...a gyakorlat is szivás mert sok helyen a tanulót inkább segédmunkásnak sőt még annál is lejjebb egy csicskának használják. 2 év az életedből nem kis idő, inkább keresnék másik munkahelyet ha nem lenne más választásom.
2022. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális. A munkahelyeden beszélj valami vezető emberrel,hogy mik a lehetősegek ha mégsemmenne a dolog. Illeve ha elsem kezded.


Jelzem most elég keresett szakma,és ennek megfelelő a fizetés is. Bár a felelőseg is nagy.


Nekem is javasolták de én egyfelől félek az áramtól másrészt nem is érdekel.

Mégis olyan munkáim vannak ahol akad azért áram. És nem csak 220.

2022. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Aktuális még
2022. márc. 31. 09:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Hol tart az ügy?
2022. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még semmilyen információ nincs, vezető váltás is volt, de előbb - utóbb úgy is lesz tanfolyam.
2022. aug. 22. 09:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Már kiderült, hogy az új vezető is azt akarja, hogy tanfolyamra menj? Mostanában, hogy munkaerőhiány van, lehet, hogy lekattannak a dologról.
2022. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem bánnám,ha lekattannának róla... Nem a közvetlen vezetőm lett új,hanem az ő vezetője. Az én főnököm mindig mondja hogy na majd ha megyek a tanfolyamra, meg ha én leszek az elektromos ember...

Múltkorában kérdeztem Tőle hogy áll a dolog, és semmit nem tud, de biztos vagyok benne, hogy elő fogják szedni ezt megint... És így az OKJ átalakításával meg 2 évig járhatnék legalább...

Akkor tudnék dönteni, ha konkrétan tudnám hogy heti hányszor kéne járni, ismerném a részleteket...

2022. aug. 22. 13:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!