Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így felvehetnek majd a Debrece...

Így felvehetnek majd a Debreceni Egyetem egészségpszichológia MA képzésére? (Bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

Felvehetnek úgy erre a mesterképzésre, ha a majd megszerzett alapdiploma (képi ábrázolás) után megcsinálom a mentálhigiéné szakirányú továbbképzést is, és, úgy, hogy figyelembe veszik azt a tényt is, hogy korábbról voltam orvostanhallgató is? (Az első két félévet teljesítve plusz egy másod- és harmadéves tárgyat)

Azért kérdezem, mert olvastam, hogy előzetes kreditelismerést lehet kérni amennyiben nem pszichológia BA-t, vagy népegészségügyi, vagy egyéb egészségügyi szakokat végeztem korábbról (amely képzések elvégzése után ugye felvételt nyerhet a tájékoztató alapján a diák), csakhogy egyrészt nem tudom, hogy a mentálhigiéné szakról, mint szakirányú továbbképzésről, (ami elvileg szakosító diploma) el fogadhatnak-e krediteket és/vagy rábólinthatnak-e azzal a feltétellel, hogy a plusz 30 pszichológiai "alapozó" kreditet teljesítem majd az első két félévben, emellett egyáltalán valódi képzésnek titulálja-e a bizottság (mivel nem alapdiploma, csak egy ilyen "specializáció szerűség" tudtommal), másrészt, az általános orvosi tanulmányom lehet-e egy jó pont a bizottságnál?

Csak azért érdeklődnék, mert a művészet mellett szeretnék mindenképpen foglalkozni a pszichológiával is. Ha netán "nem" lenne a válasz, és nem lenne esélyem arra, hogy felvegyenek, akkor azt sem tragédiaként fogom fel, mert a mentálhigiénét attól még elvégezhetem, és az is nagyon szuper lenne, de azért tudásbővítés végett szívesen megcsinálnám az egészségpszichológiát is, de a lényeg, hogy mindenképpen szeretnék foglalkozni, beszélgetni, azokkal, akik rászorulnak, és gondoltam segítséget kérek, hátha van Valaki, aki sokkal tájékozottabb nálam. :)

Bocsi, ha kicsit össze-vissza fogalmaztam volna, és előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)



2022. febr. 18. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes e-mailben érdeklődni az egyetemnél. :) Ők tudják biztosra megmondani.
2022. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi szocmunkát fogadják el, valamelyik tájékoztatójukban benne is van.
2022. febr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de érdeklődd meg az egyetemnél. Képi ábrázolás alapszakkal nincs meg az a tudásod, ami a pszichológia mesterképzési szakra kell. Az orvosi tanulmányaid nem számítanak, mivel csak olyan képzést vesznek figyelembe, amit el is végeztél. A mentálhigiénés szakirányú továbbképzésből nem tudsz kreditet elfogadtatni, legfeljebb valamennyi többletpontot kapsz érte a felvételi eljárás során.
2022. febr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm Mindenkinek a segítő szándékú válaszokat! Mentek a zöld kezek! :)

Majd azért megkérdezem az egyetemtől is e-mailben, de, ha Ők is azt mondják, hogy "nem", mondom, az sem baj. :)

2022. febr. 20. 10:07
 5/5 Bécs P ***** válasza:

Valószínű, hogy kései a válaszom, de 1 évet tanultam az egpszicho MSc-n.


Lehet, hogy leírják, de felvin nem vették fel azokat (volt, akit el is küldtek), akiknek nem volt meg a pszicho BA.


Elég kemény szak, de ha az orvosit csináltad egy darabig, akkor menni fog. Nozológiai rendszerek oda-vissza kódokkal együtt, részletes etiológia, stb., mellette néhány egészségügyi, ill. orvostudományi tárgy, valamint nincs tömbösített, levelezős órarend, így az anyag 30%-a lesz meg, a többit nappalisoktól érdemes elkérni, ha osztják.

2023. júl. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!