Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségpszichológia mesterkép...

Egészségpszichológia mesterképzésre (DE) DIETETIKÁRÓL lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

Kérlek, aki bármit tud ennek a módjáról, az írja le nekem, már mindenhol utána néztem, csak azt tudom, hogy közvetlenül nem lehet, de esetleg valami kredit/tárgyteljesítési módja van?


Korábban azt hittem, simán lehet, mivel a DE-NK belül van dietetika bsc, és azt gondoltam, hogy mivel a DE-NK belül van az egészségpszichológia msc, ezért simán lehet jelentkezni, de azóta már több helyen olvastam, hogy ez nem így van.


Volt ehhez hasonló kérdés korábban, volt is ott egy válasz, amit bemásolok ide, szerintetek mennyire életképes?


"""ÉN a DE NK-n végeztem a mesterképzésemet, én Népegészségügyi MSC-n végeztem. Mivel nem egészségügyi gondozás és prevenció alapképzési szakról hanem eü szervező diplomával jelentkezem un. kreditelismertetési eljáráson kellett átesnem. Megállapították, hogy a képzés első félévében + 30 kreditet pótolnom kell. Így is lett az első félévemben 60 kreditet kellett teljesítenem. Szóval ha eljön az ideje akkor add be a jelentekésedet DE NK egészségpszichológia MSc-re nyugodtan. Ha nem fogadják el a gyógypedagógus BA diplomádat (ami sanszos!!!), akkor második helyen jelöld meg a Népeü. MSc-t. Oda tuti hogy megfelelő lesz a gyógypedagógus BA diplomád. Ott a képzés 1 féléve után szakirányt kell választanod, és választod az egészségfejlesztési szakirányt. Ha ezzel végeztél, akkor már semmi akadálya ez egészségpszichológiai MSc jelentkezésnek. Rövidebb út, és a célod eléred így is.+ 2 évedbe fog kerülni hogy pszichológus legyél. Ha ez a célod. """"


Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.



2021. ápr. 29. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én oda járok egészségpszichológiára. Az alap diplomáddal nem fognak felvenni, az fix, azt az utat viszont nem ismerem, amit leírtál. Hívd fel a tanulmányit, kérdezd meg, az a legbiztosabb. Mi 45+ fővel kezdtünk, senki nincs, akinek nincs Pszicho alapja.
2021. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
értem, nagyon köszönöm!
2021. ápr. 29. 18:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Egpszichóra előbb kell pszicho bsc. Másképp nem megy nincsenek a kétszakon olyan árgyak amik fednék egymástr.c Így a kredit elismerés nem járszik.
2021. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Én úgy tudom, ez tényleg lehetséges.


[link]


Ebben írnak róla az Egészségpszichológia szak leírásánál a "Kik jelentkezhetnek az egészségpszichológia Msc képzésre?" résznél.

Ez a pdf egyébként itt, az oldal legalján található meg:


[link]

2021. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4 nagyon köszönööööm*-*

egy kérdés:

" – Biztosítja a továbblépés lehetőségét bármely más pszichológiai szak- és továbbképzésbe."

ez ugye le van írva, ez azt jelenti, hogy továbbképezhetem magam pszichológia terén, akkor is ha nincs pszichológia bsc-m?

2021. jún. 13. 20:07
 6/15 anonim válasza:
Igen:)
2021. jún. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-t nézd meg!
2021. jún. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ez most azt jelenti, hogy mégsem?
2021. jún. 14. 21:37
 9/15 anonim válasza:

Ez található a felvin:

[link]


"4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad."


Ebben írnak róla, hogy mesterképzési szakok is elfogadhatók, szóval szerintem az egyetem honlapján megtalálható tájékoztató füzetben felsorolt szakokat elfogadja a bizottság.


De esetleg utána kérdezhetsz az egyetemen is, ha nagyon biztosra szeretnél menni.

2021. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszönööm:)) igen írtam is már, csak kiderült hogy az oldalon egy rossz email címet találtam, de most már megvan a jó^^


köszi mégegyszer mindenkineek<3

2021. jún. 28. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!