Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet úgy érettségizni, hogy...

Ilili1212 kérdése:

Lehet úgy érettségizni, hogy nekem van a 2 választott tárgyam pl. a matek meg az angol, angolból emeltezek, megkapom a +50 pontot de az angol közép %-át számíttatom bele a 2 választott tárgyba?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érettségizni lehet úgy, pontot számítani meg nem.


Egyébként igazán jó lenne már eljutni arra a szintre, hogy mindenki tudja, hogy NEM A FELVÉTELIZŐ DÖNTI EL, HOGY MIBŐL SZÁMOLJÁK A PONTJAIT, hanem megnézik az összes lehetőséget központilag, és a LEGTÖBB PONTOT ADÓ SZÁMOLÁS ALAPJÁN kapja mindenki a pontokat.


A te esetedben két lehetőség van; vagy a közép angollal lesz több pontod, vagy az emelt angollal, a kettőt vegyíteni nem lehet.

2022. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írja, így nem fognak pontot számolni, ráadásul úgyis a neked leginkább kedvező módon alakul majd a pontszámítás. De azt valószínűleg megkérdezik majd a sulidban, hogy melyiket kéred a bizonyítványba, és melyiket tanúsítványba. Ilyen esetben azt célszerű a bizonyítványba íratni, amelyiken több százalékot érsz el (tehát általában a közepet), mert az érettségi átlagot a bizonyítványban szereplő eredményekből számítják. Más szempontból pedig úgyis tök mindegy, mi van a bizonyítvánbany vagy mi tanúsítvány, de így lehet, hogy 1-2 ponttal többet kapsz majd.
2022. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. válaszolónak: Teljesen tisztában vagyok vele, hogy nem én fogom eldönteni, hogy mit hogyan akarok beleszámíttatni az egyetemi pontokba, különben nem írtam volna ki ezt a kérdést.


Én csak aszerint gondolkozok, hogy hogy jöhetnék ki a legjobban az összpontszámot nézve, amit utána úgy számolnak, hogy én a legtöbb pontot kapjam. Ugyanis itt a nyelvnél több féle lehetőség van, mint pl.:


egy felsőfokú nyelvvizsgával 40+ a többletpont + angol középszintű magas %-al (van előrehozott középszintű érettségim), vagy


matek mellé angol emelt alacsonyabb %-al viszont +50 többletponttal.


Remélem érthető volt, kicsit komplikált, csak a lehető legjobban szeretnék kijönni a pontokban, hogy felvegyenek az egyetemre. :)

2022. febr. 21. 00:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig a kérdéskiírásod egyáltalán nem azt tükrözi, hogy ezt tudnád...


Mindegy, a lényeg az, hogy a közép angolt ÉS az emelt angolt nem lehet egyidőben beszámíttatni, mert az emelt +50 pontja ugyanúgy az emelthez tartozik, tehát a +50 pontért az emeltből kell, hogy számolják a pontodat.

2022. febr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!