Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a mezőgazdasági és...

Milyen a mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök képzés a MATE Szent István campusán?

Figyelt kérdés

Arra lennék leginkább kiváncsi hogy minimális fizika tudással (emelt biosz kémiás voltam gimiben) elvégezhető e a szak?

Ajánljátok e duális képzésben elvégezni?

Ha esetleg valakinek van bővebb információja a duális képzésről nagyon megköszönném ha megosztaná.

Ezzel a végzetséggel hol tudok elhelyezkedni és milyen fizetésre számíthatok?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 20. 01:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez egy alapvetően műszaki képzés. Nagyon "fizikás". Igazából nem a hozott fizika tudás hiánya, ami gond lehet számodra, mert az könnyen bepótolható. Azt kell magadban eldöntened, hogy képes leszel-e alapvetően fizikai jellegű tárgyak sokaságát egyetemi szinten vinni. Ha azért kevés a fizikai tudásod, mert nem ment a középiskolai fizika, akkor jó eséllyel az egyetemen sem fog. Ha csak azért kevés, mert nem fektettél bele energiát, akkor van esélyed a lemaradást bepótolni. Én ugyan egy másik egyetemen tanultam ezen a szakon, de nálunk a felvett hallgatók fele egy éven belül otthagyta, s elsősorban a fizika (mechanika, hőtan) miatt.
2022. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!