Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem érettségivel...

Emelt történelem érettségivel lehetséges még, hogy logopédus legyek?

Figyelt kérdés
Történelemből fogok emeltezni, emellett 5. tárgyként közép biológiát választottam, és mostanában jöttem rá, hogy a logopédia szakirány érdekelne, viszont ahhoz jelen állás szerint biológia vagy magyar emelt kéne. Bioszból nem vagyok olyan jó hogy emeltezzek, és irodalomból sem, illetve nem is tanultam olyan szinten mint a törit, amiből már egy ideje tervezem az emeltet. Lényeg a lényeg, ha például valamilyen alapszakot elvégzek egyetemen, pl. pedagógiát, akkor utána tudok menni logopédia szakirányba akkor is, ha ez nem gyógypedagógia, vagy nem? (Illetve milyen alapszakokkal lehet logopédiára menni?) Vagy esetleg az teljesen kizárt, hogy beadom a jelentkezésem, és emelt történelemmel és közép biosszal elfogadják? Bocsánat ha sületlenségeket kérdeztem, csak sajnos nem nagyon értem, és nem is magyarázza el senki, most nagyon bele vagyok gabalyodva a témába. Köszi előre a segítséget!

2022. febr. 21. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Tudtommal a logopédiához mindenképp gyógypedagógia alapszak kell.


Nézd meg a felvi.hu pontszámító kalkulátorát. Elvileg lehet emelt törivel is felvételizni, csak sajnos nem jár érte +50 pont.

2022. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosabban idézve:

"Érettségi követelmények

magyar nyelv és irodalom

ÉS

biológia vagy egy bármely idegen nyelv(1) vagy egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(2) vagy egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(3)


(1) egy bármely idegen nyelv: angol; arab; beás; bolgár; bolgár nemzetiségi nyelv; cseh; eszperantó; finn; francia; holland; horvát; horvát nemzetiségi nyelv; héber; japán; kínai; latin nyelv; lengyel; lovári; német; német nemzetiségi nyelv; olasz; orosz; portugál; román; spanyol; szerb; szlovák; szlovén nemzetiségi nyelv; szlovén nyelv; török; ukrán; újgörög

(2) egy szakmai előkészítő vizsgatárgy: oktatási alapismeretek; szociális alapismeretek

(3) egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy: pedagógia ismeretek; pedagógiai ismeretek; szociális ismeretek


Egy tetszőleges érettségi tárgyat emelt szinten kell teljesíteni."

2022. febr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A logopédia a gyógypedagógia alapszak egyik szakiránya. Emelt töri nem lesz jó hozzá! Emelt angol nem jöhet szóba, mert az jó lenne?
2022. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet átmenni. Ez a logopédia a gyógypedagógiának a specializációja/szakitánya.
2022. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én angolból emelteztem és szeptemberben kezdtem gyógypedagógián. Az első éven összevonva tanulunk, majd csak a második évtől lehet logopédiára szakosodni, amihez az írásbeli és szóbeli alkalmasságit most tavasszal rendezik majd nekünk.

2022. febr. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!