11.-es vagyok jelenleg, szeretnék egy jó 70% 75% vagy jobb emelt töri érettségit irni jövőre, mennyi időt szánjak rá naponta, vagy mikor érdemes elkezdeni ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés
A tananyaggal a suliba eléggé elvagyunk maradva igy magamra kell hagyatkozzak, mennyire kivitelezhető ennek az eredménynek az elérése, illetve milyen módszereket könyveket ajánlotok?

2022. jan. 24. 17:53
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
Elméletileg a Száray féle könyvben mindennek benne kell lenni, de, ha nem érzed elégnek akkor egy emelt tőrire felkészítő szakkönyvet vehetsz, az szerintem majdnem mindegy milyet én napi 1,5-2 óra gyakorlást javaslok, de ez persze függ attól is, hogy eddig mit tudsz, és szoktál-e órán kívül is foglalkozni tőrivel.
2022. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Végzős vagyok, idén fogok emeltezni történelemből. Tapasztalatból mondom, hogy szükséges egy alap tudás, valamint a könyvek is fontosak (bár a helyedben a képekre, ábrákra, évszámokra és fogalmakra mennék rá nagyon), viszont a legfontosabb az, hogy legyen gyakorlatod. Nem tudom, hogy néztél-e már emelt érettségit, de én a helyedben megcsinálnék már most egy párat (legalábbis rövid feladatokból, az esszét is megírhatod, viszont ott jó átnézni a megoldókulcsot elsőnek, hogy tudd mit kér).


Oh és ami a legfontosabb: ismerd a térképet, hiszen azt csak esszénél használhatod. Ha bármi kérdésed van még írhatsz nyugodtan.

2022. jan. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!