Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik, ha közgazdaságta...

Hogy működik, ha közgazdaságtant szeretnék tanítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 év múlva egyetem választás előtt fogok állni. Olyan problémám van, hogy jelenleg kereskedelmi szakközépiskolába járok, és az egyetemen szeretném ezt tovább tanulni, illetve később tanítani is.

Ezt hogyan lehet megoldani, vagy hogy működik?


A komáromi Selye János egyetem hallgatója leszek. - azért ilyen biztos, mert itt élek Szlovákiában és más ország törvényeit nem fogom megtanulni, illetve azt itt el sem fogadják. A másik indok, hogy nem jelentkeznék szlovák nyelvű egyetemre.


Nézegettem a Tanári karon, de ott csak a tipikus "rendes" tantárgyak tanulhatók. A Közgazdaságin pedig nem lehet felvenni pedagógia tárgyat.


Valaki elmondaná hogy működik?

Előre is nagyon köszönöm <3


2022. febr. 22. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ezt a kerdest nem Szlovakiaban kene feltenned...?
2022. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vannak itt szlovákiaiak is fent, illetve attól, hogy valaki magyarországi esetleg tudhatja a kérdésemre a választ, a kettő nem zárja ki egymást.
2022. febr. 22. 21:52
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem értelek. Ha a neten nem is találsz ilyen lehetőségeket, egy kereskedelmi szakközépiskolában felteszem, van pár közgazdász tanár. Kérdezd meg őket, hogy mi ennek nálatok a menete, esetleg melyik iskolákat ajánlják.
2022. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Van kifejezetten ilyen szak, közgazdásztanár mesterszak. [link]
2022. febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
#4 milyen kar, hogy az nem Szlovakiaban van es egeszen biztosan nem szlovakul folyik az oktatas, ami attol tartok elegge alapfeltetel lenne ahhoz hogy Szlovakiaban, a szlovak torvenyeknek megfeleloen tanithasson kesobb a kerdezo.
2022. febr. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-nek

Igen ezt próbáltam elmagyarazni, hogy az általam említett egyetemen nem tudom meg e lehetne oldani ezt. Mivel az az egyetlen hely ahol magyarul oktatják a szlovak törvényeket.

2022. febr. 23. 07:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
5. Lehet, de én legalább egy kicsit hasznos választ adtam, valami érdemi információval, szemben az összes többi eddigi válasszal, beleértve a te válaszaidat is, amelyekben 0 információ volt.
2022. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Amugy mire fogsz azzal menni, ha magyarul ismered a szlovak torvenyeket? A hivatalos iratok, szerzodesek mind szlovakul lesznek, ki fog szerinted (rajtad kivul) magyarul kozgazdasagtant tanulni, ha utana nem tud vele mit kezdeni?
2022. febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8.

Lehet vele mit kezdeni, és a hivatalos dolgok szlovákul vannak, tudom hogy működik a dolog, csak a teljes szlovák nyelvű egyetemet nem választanék

2022. febr. 23. 09:05
 10/11 anonim ***** válasza:

A kérdésből hiányzik az a fontos információ, hogy Felvidéken (Szlovákiában) vagy Magyarországon szeretnél-e tanítani. Lehet, hogy jelentős különbség van a két állam oktatásügyi viszonyai között! A szlovák szabályozást nem ismerem, de Magyarországon előbb egy közgazdasági alapszakot kell elvégezned, utána pedig mesterképzésen szerezhetsz közgazdász-tanári oklevelet.


Tényleg az lenne a legjobb, ha a tanáraidnál érdeklődnél, mik a lehetőségek, ők első kézből tudnak információval szolgálni.

2022. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!