Mit tegyek, ha teljesen pályát tévesztettem?

Figyelt kérdés

Szülei' egy gépészeti suliba küldtek, eddig tetszett, terveztem, hogy elmegyek gépészmérnöknek, de már teljesen kiégetett ez a sok monoton számolgatás. Egyedül az autocad/inventor rész izgat, meg a gyakorlati rész, esztergálás. marás. nem hiszem, hogy van bennem annyi kitartóerő, hogy végig tudjam csinálni az egyetemet. Ha meg nem csinálok egyetemet, akkor ezzel a végzetséggel gyár, ott meg állhatok a sor mellett 8 órát 10 perces pihenőkkel, amit csinálhatok 40 évig.


Igazából az építőipar vonzott engem, édesapám is abban dolgozik, de amikor iskolát kellett választani, akkor nem engedett el édesanyám oda, mert "sok a drogos meg késelős". Így 18 évesen meg már nem tudnék az alapoktól kezdeni egy új szakmát.



2022. febr. 23. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál, 18 évesen más is tanul még, akinek célja van az életben.
2022. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Én környezetvédelemre jelentkeztem 9. Osztályban, majd 10.ben átmentem vegyészetre majd 11. Végén otthagytam az egészet és most üzletvezető végzettségem van. 19 éves vagyok. Akár 40 évesen is lehet pályát változtatni, nem csak a középiskola és az egyetem létezik, de egyetemet is bármikor válthatsz. Mellesleg én cukrászatot szeretnék tanulni Japánban. Azt tanulsz amit akarsz és akkor amikor akarod... Válassz valami mást és nézz egy tanfolyamot vagy akár másik egyetemet.
2022. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Építőipar egy kicsit gennyes, engem hasonlóan érdekelt a gépészet is és az építőipar. De így utólag bánom, hogy nem a gépészet fele mentem. Valahogy minden tróger ebben az iparágban köt ki, egész nap arra megy el, hogy azt nézem ki akar átverni.


Egyébként ha a sulit leküzdi az ember, nem csak a számolgatásból áll majd a napja. Lehet projekt menedzser aki projekteket vezet, lehet gyártó mérnök aki felügyeli a gyártást, lehet tervező aki ugye 3d-ben rajzol, vagy dolgozhatsz üzemeltetésben, és Sales-ben is ahol termékek promotálásával, eladásával foglalkozol.


De persze az iskolát azt végig kell tolni nincs mese.

2022. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!