Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha úgy gondolom, pályát...

Ha úgy gondolom, pályát tévesztettem, akkor sose lesz rendben az életem?

Figyelt kérdés

Sajnos én csak az egyetem 5 éve után jöttem rá, hogy bizony jobb lett volna más pályára mennem, vagy legalább megpróbálnom. Gimiben biztos voltam az irányban, az egyetemen nem mindig szerettem a szakom, de összességében véve láttam benne értelmet, szorgalmas voltam. Most, hogy nemsokára végzek, most meg el vagyok keseredve és szomorú vagyok, mert bánom, hogy nem mentem más szakra. Egész egyszerűen más kezdett el érdekelni, már más dolgokat tartok értékesnek, mint akkor tini koromban. Ehhez még hozzájárul, hogy a munkahelyek, amik közül választhatnék a diplomámmal, már nem nagyon tudnak felvillanyozni. Ha azokat csinálnám, akkor szerintem csak azért tenném, hogy csináljak valamit és legyen valami tapasztalatom és legyen haszna annak, amit tanultam.

Persze az általános iskolás és gimnáziumi tanulmányaim alatt a tanáraimnak is szerepe volt benne, hogy ilyen irányban indultam, de ez részletkérdés.


Én most akkor sosem leszek igazán olyan boldog, mint az, aki jól választott?

Egyébként sincs szinte semmi okom az örömre, de komolyan nincsen, így meg végképp.


A pályamódosításnak nem sok esélyét látom, mert az állami félévek nagy részét sajnos elhasználtam. Az OKJ képzések közül nagyon kevés van, ami esetleg érdekelne és különben is, azokat is megváltoztatták, azt hiszem most már hosszabb ideig kell tanulni. Az önköltséges egyetem meg azt hiszem luxus lenne, mert még nincs munkatapasztalatom, csak minimális, azért valamikor dolgozni is kell. Én örülnék a legjobban, ha lenne, de az egyetemen sose tudtam volna dolgozni az órarendem miatt és amúgy is, máshogy alakult. Sok minden közrejátszott ebben is. A másik meg, hogy mivel én már 20 és 30 közötti vagyok, ezért lehet túl öregnek számítanék, mire elvégeznék egy másik szakot. Pontosabban, 24 éves vagyok és ha mondjuk most azonnal elkezdenék egy másik szakot,ami tegyük fel 3 éves, akkor lennék a végzéskor 27 éves, de mivel sok szak főleg mesterképzéssel ér valamit, ezért ha mondjuk hozzáteszek 2-3 évet, akkor már 30 éves lennék. A korom alapján nem lennék öreg, de ez csak a lehető legfiatalabb kor, hisz rögtön tuti nem kezdenék másik diplomát, ha később kezdem, akkor nyilván még idősebb leszek, mire elvégzem. Dolgozni meg ugyebár sok szak mellett nem lehet, főleg nem azok mellett, amik valóban érnek is valamit. Ebből viszont az következik, hogy előtte évekig dolgoznom kellene, a pénz és a tapasztalat miatt is. A másik meg, hogy lehet szégyellném is, hogy én még ebben a korban tanulok és nem dolgozok állandóan, mint a normális felnőtt emberek.


Ha mondjuk egy képzés van levelezőn és mellette lehet pénzt keresni, az talán a jobbik eset, de egyébként szerintem sok szak csak nappalin van, főleg amiket szívesen végigcsinálnék. Vagy ha nem nappali, akkor is olyan, hogy azzal meg elhelyezkedni nem lehet annyi idő alatt.


Tehát úgy érzem, elpazaroltam 5 támogatott évemet, más opciókat is számításba kellett volna venni, nemcsak ugyanabba az irányba kellett volna érdeklődni 10 éven keresztül. Most viszont már lemaradtam és elszúrtam. Nyilván, akik szeretnek, szüleim és párom, azok azt mondják, nem döntöttem rosszul, okos vagyok én, lehet majd jó munkám, de én ettől még, hogy ők így látják, nem vagyok boldog.

Az szintén megnehezíti, hogy akiket kívülállókat eddig kérdeztem, valakik azt mondják, hogy bizony lemaradtam már az ilyesmi karrierújításokról, meg annyi nehézséggel jár, meg miből is fizetném, meg nem ebben a korban kell és azért egy szak igencsak nehéz tud lenni, valakik meg azt mondják, hogy nem kell feladni az álmaimat és nincs abban semmi, ha idősebb vagyok és nem csak én járok így, hogy felnőtt fejjel gondolja meg magát, neki is vannak idősebb csoporttársai. Egyáltalán kinek van igaza ebben?


Most mindig hiányérzetem lesz? Azért fogok dolgozni egész életembe, mert muszáj, de amúgy megbántam?

Vagy egy megbánt pályaválasztás ellenére lehetek boldog, ha a magánéletem rendben van és vannak hobbijaim?

Vagy kezdjek új képzést idősebb koromban szórakozásból, mint néhányan? Esetemben nem látnám értelmét, de azért tisztelem azokat, akik megteszik és szerintem ez szép dolog.

[link]

[link]



2020. dec. 5. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

szerintem ne legyél 30 éves korodig nappali tagozatos.

ha most elkezdesz megint egy nappali képzést, anélkül, hogy dolgoznál, meg építenéd az életedet (anyagi/családi) akkor tényleg nagyon lemaradsz.

Szerintem kezdj el a szakmádban dolgozni, kezdj el lakást venni, stb. és ha közben adódik lehetőség, hogy munka mellett elvégezd amit szeretnél (addig még tovább fog tisztulni a dolog), akkor csináld.

Ha most elkezdesz egy nappali képzést, akkor gyerekszerepbe fogsz ragadni harminc éves korodig. És a munkaerőpiacon se nagyon leszel népszerű 30 évesen nulla munkatapasztalattal.

2020. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az első válaszolónak! Mindenképpen szeretnék munkatapasztalatot gyűjteni. Legalább kiderül, hogy mire vagyok képes és növelném az esélyeim. Ennek ellenére minden nap eszembe jut, hogy bárcsak máshogy alakult volna az életem és nagyon nehéz ezen túltennem magam.

A kérdésem lényege tulajdonképpen nem is az lenne, hogy kezdjek-e új szakot, hanem, hogy lehetek-e boldog ilyen körülmények között.

2020. dec. 5. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
szerintem nem leszel maradéktalanul boldog, ha nem azt csinálod, amit szeretnél. hagyjál magadnak időt, közben folytasd az életed az eddigiek szerint. Ha később is még így látod, akkor nyugodtan válts karriert. Most szerintem ne kapkodj, adj magadnak időt.
2020. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Mi volt ez a képzés és mire mennél szívesen?
2020. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

34 évesen 2 gyerek, férj mellett most kezdtem el egy 2. alapképzést az 1.diplomám után. (szintén levelezőn végeztem munka mellett) A jelenlegi amolyan gyerekkori álmom volt és most jött el az ideje hogy megvalósítsam. Közben a munkahelyemen való előrelépés miatt mesterre jelentkeztem egy teljesen más irányba.

Nekem is vannak ilyen gondolataim hogy 3.5 évet elpazatoltam egy szakra ami már nem is vonz. Na de ha akkor ezt tudom hogy így fogok érezni X év után akkor biztosan másra jelentkezem. Ez így alakult. Visszacsinálni már nem lehet. Nem érzem magam öregnek ennyi idősen sem tanulni, csak megsúgom hogy vannak 38 éves osztálytársaim is akik az 1.diplomájukat szerzik. Úgyhogy hajrá és kívánom hogy találd meg az álmaidat. A munkahelyet én is támogatom, mert úgy akár finanszírozni is tudnád a tanulmányaidat. Na meg nem függsz a szüleidtől 30 évesen is. Ha ezt nagyon kitolod akkor a család, gyerekek vállalása lesz "nagyon későn". Az én életem úgy alakul hogy picit később találkoztam a nagy Ő-vel így az 1.drágámat 28 évesen szültem. Nem bántam volna ha fiatalabb korban válok anyukává na de minden kornak megvan a maga szépsége. A lényeg, hogy vannak nekem. <3

2020. dec. 6. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én küldtem az előzőt. Az link mindent elmond. Tökéletesen egyetértek vele.
2020. dec. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!