Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bge KKK, nemzetközi gazdálkodá...

Bge KKK, nemzetközi gazdálkodás szak vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 11.es vagyok jelenleg, így az érettségi csak jövőre fenyeget szerencsére, viszont magam se tudom eldonteni mi is érdekel pontosan.


Egesz altalanosba kitűnő voltam, 0.ba is, 9.tol van negyesem, most felevkor is volt pár de annál rosszabb sose volt felevkor meg evvegen se, tehát nem vagyok egy buta gyerek.


Matek és francia fakton vagyok, mindkettőt szeretem és ezekből is tervezek emeltezni mindenképpen. Angolbol van msr egy B2es nyelvvizsgam ősszel meg csinálom a C1et.


Érdekel a külföldi gazdaság, főleg ami most megy, a matekot is értem, mindig is értettem, így erre gondoltam, ezen belül pedig a nemzetközi gazdalkodasra.


Tudom, hogy sok kérdés van erről a karrol és szakrol de friss nagyon nincsen, ha írnátok róla azt nagyon megkoszonnem.


L/18



2022. febr. 24. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is ide jártam, csak marketing szakra, de rengeteg közös tárgyunk volt, úgyhogy van benyomásom a szakról.


Azzal kezdeném, hogy ha ilyen jó tanuló vagy, és még matekból is ennyire jó vagy, akkor gondolt át egy matekosabb szak elvégzését. Időtállóbb, értékesebb egy "rendes" közgazdasági szak, pl. GPME (Gazdaság- és Pénzügymatematikai Elemző), Alkalmazott Közgazdaságtan, de még egy sima Matematika alapszak + banki és biztosítási matek mesterszak vagy alkalmazott matematika mesterszak is (ők is bankoknál, biztosítótársaságoknál dolgoznak). Nagyon jó szak még az ELTE survey statisztika és adatanalitika mesterszak is, erre lehet menni pl. kereskedelem és marketing alapszakkal, vagy alkalmazott közgázzal is stb.


A sima gazdasági szakok a fentiekhez képest inkább ilyen "szakma" tanulást jelentenek, van minimális elmélet is, de nem leszel elméletileg annyira képzett szakember (ami azért később nagyot üt a karrieredben 30 év fölött, amikor a matekosabb emberek elkezdenek lenyomni).


Szóval ha mégis ezt szeretnéd csinálni, akkor - a nemzetközi gazdálkodás szak egy nagyon jó szak. A világgazdaság nagymértékben épül a nemzetközi kereskedelemre és logisztikára, ez a szak pedig pont ez: külkereskedelem és logisztika. Nagyon nagy szükség van és lesz ilyen szakemberekre, akik megszervezik, beszerzik stb. az árukat, az áruk mozgását, értékesítenek, vesznek, eladnak stb. Ezen felül más gazdasági állásokba is be lehet ülni ezzel, nem feltétlenül kell külkereskedőnek menni.


Az egyetemről: ez ennek a karnak az eredeti profilja ("Külkereskedelmi Főiskola" volt valaha). Ez a szocializmus idején kifejezetten elit intézmény volt, és a társadalmi elit részben innen jött ki. Mostanra sokat veszített az egyetem fénye. Pont a külkereskedelmi tanszékről nekem olyan emlékeim vannak, hogy szigorúak, kemények. Úgy általában az egész egyetem egy ilyen tipikus főiskola, szakma. "Favágás"-nak neveztem annak idején. Nem volt rossz, munkaképessé tett, ma is részben abból élek, így 20 év után, amiket ott tanultam. De nem egy magas színvonalú egyetemi képzés, amit ott kapsz.


Szóval összefoglalva: gondold át, nem akarsz-e "rendes" matekosabb szakra menni (GPME, alk. közgáz, sima matek, banki és biztosítási matek, survey statisztika és adatanalitika), de ha nem, akkor ide mehetsz bátran. Nem egy Stanford az egyetem, de nem is rossz. Jól lehet az itt tanultakkal dolgozni.

2022. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!:) nagyon jól osszefoglaltad, hálás vagyok érte.


Igen, nekem a matek mindig is könnyen ment pedig voltak rossz tanáraim is, apukámnak is ilyen jól vágott az agya matekbol anya szerint biztos tőle örököltem. Nekem inkább a magolos tantárgyakkal vannak bajaim mint a tori amit utálok mondjuk, meg a kémia fizikatol is kiraz a hideg.


Igazabol meg van időm kitalalni, de jó ötlet amir írsz, mindenképpen matekosra szeretnék menni igazából, de nem érdekel mondjuk az informatika vagy ilyenek, inkább a gazdaságban a matek, de egy bankban is szívesen dolgoznék ilyen pozícióba, szóval nagyon szépen köszönöm!:) hálás vagyok a valaszodert!

2022. febr. 24. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne
2022. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!